Estrid Kimdir? (Güç Yüzükleri 2. Sezonu)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. sezonuna yeni bir karakter eklendi: Estrid.

1. Sezon hatırladığınız gibi şaşırtıcı şekilde son buldu. Güney Toprakları düştü, Mordor küllerinden doğdu. Hem Güneyliler hem de Numenorlular savaşta yıkıcı kayıplar verdi ve Charlie Vickers’ın Halbrand’ının Sauron olduğu ortaya çıktı. Tüm işaretler – ve dizi kanonu –  dizinin  2. Sezonunun karanlık geçeceğini gösteriyor. Fakat bu, yol boyunca bazı yeni arkadaşlarla tanışmayacağımız anlamına gelmiyor.

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Yeni Karakter Estrid

Fantastik destanın bir sonraki bölümünde, Nia Towle tarafından canlandırılan yeni bir karakter olan Estrid tanıtılacak. İlk bakışta Estrid, Orta Dünya yaklaşan savaşta hayatta kalmak için savaşırken mücadeleye katılan bir insan gibi görünüyor. Ancak IGN Live etkinliğinde ortaya çıkan ilk bakış özel görüntülerine bakılırsa karakterin Isildur ile yakınlaştığı kesin!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. Sezon – Estrid ile Tanışın

Estrid Kimdir?

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Yeni Karakter Estrid

Estrid ilk olarak 2. Sezonun başında Isildur (Maxim Baldry) ve Arondir (Ismael Cruz Cordova) ile tanışır. Isildur yaralarını iyileştirdikten ve Arondir ile diğer Güneyliler Hüküm Dağı’ndan uzaklaşmak için Pelargir’e yapacakları yolculuğu planlamaya devam ettikten sonra karşılaşırlar.

Isildur genç kadına hemen güvenir (merak etmeyin, samimi fotoğrafa birazdan geleceğiz). Arondir ise onun bir şeyler sakladığına inanır ve Estrid’e güvenilebileceğine çok da emin değildir.

Yakın zamanda Netflix’in Persuasion dizisinde rol alan Nia Towle, daha çok sahne çalışmalarıyla tanınıyor (Neil Gaiman’ın en değerli öykülerinden biri olan Ocean at the End of the Lane de dahil). Ayrıca onu Rocketman’de de kısa bir süre görmüş olabilirsiniz!

Estrid Isildur’un Karısı Olabilir mi?

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Yeni Karakter Estrid

Sıra bahsettiğimiz samimi fotoğraflarda… Bu görüntülere bakılırsa, Isildur’un karısıyla tanışıyor olabiliriz! J.R.R. Tolkien’in eserlerindeki karakterler kendi hikayeleri boyunca birden fazla aşka sahip olabilirler, ancak Isildur’un karısının adı Tolkien’in hikayelerinde hiç geçmedi ve 2. Sezonda romantizmlerinin başlangıcını görmemiz mümkün – hatta muhtemel – görünüyor!

Mevcut bilgilere dayanarak, hikayede Numenor’un düşüşünü göreceğimizi biliyoruz. Ve aynı bilgi bize Isildur’un bu düşüş gerçekleşmeden önce bir karısı ve ilk oğlu Elendur’a sahip olduğunu da söylüyor. Hikayedeki zaman daralması düşünüldüğünde, şimdi İsildur’u evlendirmek için çok iyi bir zaman gibi görünüyor!

Isildur ve Arondir 2. Sezonda Nasıl Bir Araya Gelecek?

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Yeni Karakter Estrid

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, “herkes için bir şeyler” anlayışını gerçekten sergileyen devasa büyüklükte bir proje. Düşünsenize Hobbitlerin rahatlığını seviyor musunuz? İşte bu noktada kesinlikle Gandalf™ olmayan bir büyücüyle talihsiz maceralar yaşayan bazı Harfootlar karşımıza çıkıyor. Dostluk mu arıyorsunuz? Elrond (Robert Aramayo) ve Durin’den (Owain Arthur) başkasına bakmayın. Biraz sert aksiyon mu istiyorsunuz? İnsanlar (ve yalnız bir elf) 1. Sezonda ortalığı kasıp kavurdular ve muhtemelen aynı şey 2. Sezonda da devam edecek. Çünkü Güneydiyarlılar anavatanlarının çöküşünün ortasında hayatta kalmak için savaşıyorlar.

Söz konusu topluluğun genişliği, Isildur ve Arondir gibi karakterlerin, nihayetinde aynı dünyayı sarsan savaşta savaşmalarına rağmen, 1. Sezonda pek etkileşime girmedikleri anlamına geliyor. Bu da şu soruyu akla getiriyor: İkili 2. Sezonda nasıl bir araya gelecek?

Isildur’u bulan ve onu sağlığına kavuşturan Arondir mi olacak? Isildur kendi başına dışarı çıkıp kalan Güneylilere mi rastlayacak? Bugün ortaya çıkan görüntülere bakılırsa bu yıl birlikte epey zaman geçirecekler gibi görünüyor ki bu da Isildur’un şu ya da bu nedenle halkıyla birlikte Numenor’a dönmeyeceği anlamına geliyor. Pelargir’e giden yolculuğa katılacak mı? Fragman bu konuda gerçek bir ipucu vermiyor. İkisini birlikte görüyoruz ama Arondir onu kurtarmak için kadraja giriyor.

Kurtarmaktan bahsetmişken, Arondir’in bu görüntülerde Isildur’u neden kurtardığı sorusu da bir o kadar ilginç. Bataklık Orta Dünya’da uzun süredir var olan bir sorun mu? Yeni yaratıklarla mı karşılaşmak üzereyiz?

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri nihayet 29 Ağustos’ta ekranlarımıza geri dönecek. Sanırım o zamana kadar çılgınca spekülasyonlar bizi bekliyor! İlk sezonu kaçırdıysanız, tamamını şimdi Prime Video’da izleyebilirsiniz! Sauron spoilerı için şimdiden özür dileriz. Ama birinci sezon biteli iki yıl oldu:)

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Yeni Karakter: Estrid (Kaynak): IGN

Yüzüklerin Efendisi ve Orta Dünya’dan ilginç bilgileri kaçırmamak için takip etmeyi unutmayın.

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Mutlaka Okuyun!

Güç Yüzükleri 2. Sezonu Tamamen Kötülerle İlgili

Güç Yüzükleri 2. Sezonu “Tamamen Kötülerle İlgili”

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yapımcıları 2. sezonun “tamamen kötülerle ilgili” olduğunu ve herkesin sağ …