Storm over Gondolin

Gondolin

Storm Over Gondolin, Gondolin Masalından etkilenerek, kar amacı gütmeyen bir film olacak. İngilizce çekilecek olan film, internet tarafından ücretsiz izlenebilecek ve bizlere farklı dil desteği (altyazı) sunacak. Yönetmenlik ve yapımcı koltuğunda olacak kişi ise; Dimitri Frank.

Film Özeti:
“Orta-Dünya’nın birinci çağında, Beleriand düzlüklerinde Karanlık Lord Morgoth’un gölgesi büyümekte; elfler parçalara bölünmüş ve sadece son kral Turgon, Morgoth’un nihai zaferi için bir tehdit oluşturmakta.Tüm umutlar ise Voronwe’nin kılavuzluk yaptığı Tuor’a dayalı, bir insana.”

Birkaç yıl Yüzüklerin Efendisini okuduktan sonra 12 yaşında Silmarillion’u okudu Dimitri. Özellikle bir hikaye gözüne çarpmıştı; Tuor ve Gondolin’in Düşüşü…. İlk tepkisi “Harika bir film olabilir! “ oldu. Sinema okulu ve birkaç kısa filmden sonra Orta-Düna masalları konusunda yeni ve iddialı projeye başlamak için hazır olduğuna karar verdi.

Storm Over Gondolin şuanda çekim aşamasında. Film ekibi ise, setler, kostümler, mekanlar ve silahlarla meşgul durumda. Referans için sadece bir defter kullanmalarına rağmen, özellikle Yüzüklerin Efendisi’nin yarattığı etkileri önlemek için çok çalışıyorlar. “Tolkien kitaplarının taşıdığı hava bir nimet olabilir…. eğer beceremezsek aynı zamanda bir lanette. Bütün ekip olarak Tolkien evreninin standartlarına uygun yaşamak zorundayız ve aynı zamanda Peter Jackson’ın yaptıklarındanda çok sapmamalıyız.” diye ekliyor kavramsal aktörlerden Christophe Vacher.

Gondolin masalı eksik olduğundan, hayal gücü ve adaptasyonu burada önemli bir rol oynuyor ve Herkesin Silmarillion’u okuduğunu göz önünde bulundurarak insanların ve olayların açık arka planda olduğundan emin olmak gerekebilir.

Dimitri demiş ki
“Kitaplar ve filmlerde hikayeleri anlatmak için farklı yollar vardır ama filmlerde bazı parçaları kesmek zorunda kalırsınız.”

Dimitri ile birlikte 3 senarist bulunmakta. O konuda endişelenmeyin! Dimitri gibi onlarda bu konuda iyi bir repartuvar sahipler ve büyük bir film için çalışacaklarını garanti ediyorlar. Herbiri farklı sahneler üzerinde çalışıyor ve Dimitri’de en iyilerini yakalayarak sona ulaşıyor.

Dimitri demiş ki
“Çok iyi çalışıyoruz ve şuanda muazzam bir senaryomuz var.”

Aşağıda birkaç özel resim bulunuyor. İlki hayat hikayelerinin sağlanmasında yardımcı olacak sanatsal kavramlardan biri. İkincisi ise bir makyajlı ork’un test görüntüsü. Test, makyaj sanatçısı David Scherer tarafından geçen Temmuz ayında tamamlanmış ve 3 saatlik bir sürede yapılmış.

gondolin 2

gondolin 1

Emmy ödülü sahibi Christophe Vacher, Dimitri ile temasa geçtüğünde ilk tepkisi; “Bu nedir?, bir fan filmi mi? gerçekten mi?” şeklinde oldu ve diğer fan yapımı ‘The Hunt For Gollum’ ve Born of Hope’ filmlerini izledikten sonra bu filmi denemeye karar verdi.

Son olarak ise ilk video blog için 22 Eylül beklemek zorundayız.

Çeviri: Huan

Mutlaka Okuyun!

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Höyüklü Kişiler Geliyor!

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Höyüklü Kişiler Geliyor!

Güç Yüzükleri  dizisinin 2. Sezonunda Höyüklü Kişiler geliyor! Orta Dünya’da her zaman hepsine hükmedecek bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir