Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimlerinde yarıya gelindi!

Geçtiğimiz günlerde Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekildiği setten olduğu iddia edilen fotoğraflar sızdırılmıştı. Biz de fotoğrafları ve teorilerimizi sizlerle paylaşmıştık. Sızdırılan set fotoğrafları doğrulandı. Fotoğraflarda gördüğünüz karlı dağ görüntüsü, kesinlikle Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi için hazırlanmış ve yaklaşık 2 haftadır da çekimler o sette gerçekleşiyor.

Pilot Bölümler ve Onay Süreci

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisinin

Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz ay, ilk iki bölümün 90’ar dakika süreceğini yani 3 saat olacağını sizlerle paylaşmıştık. Daha sonra dizinin ilk duyurulan isimlerinden J.A Bayona‘nın yöneteceği ilk iki bölümün, pilot bölümler olduğunu ve “bir kişi, grup veya vakfın” onayına sunulacağını söylemiştik. Yönetmen Bayona da geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir paylaşımla çekimlerin yarısının tamamlandığının müjdesini vermişti.

Birkaç kaynaktan doğrulanan bir iddiaya göre pilot bölümlerde önemli bir gelişme yaşandı ve  diğer bölümlerin çekimine başlanması için beklenen onay nihayet verildi. Sekiz bölümden oluşacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonun çekimlerine başlandı. Setten sızdırılan fotoğrafın, onaydan sonra gerçekleştiği düşünülürse ilk sezonun çekimleri çoktan başlamış bile olabilir!

Diğer Bölümleri Kim Yönetecek? (Bir Teori ve İki Beklenti)

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisinin

Sezonun ilk iki bölümünü Bayona‘nın yöneteceğini biliyoruz ancak diğer bölümleri kimin yöneteceği henüz net değil. Ancak salgın şartları göz önüne alınırsa kalan bölümlerini de Bayona‘nın yönetmesi kuvvetle muhtemel görünüyor. Bu da bir başka teoriyi ortaya koyuyor. Bayonanın “Yarısı tamamlandı.” sözü yalnızca ilk iki bölümü değil tüm sezonu kapsıyor olabilir. Sekiz bölümden oluşacak Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonunda yarıya gelinmiş olunabilir.

İlk beklentimiz! Şimdiye kadar resmi olarak, dizinin ilk iki bölümünde yer alacak 15 oyuncu duyurulmuştu. Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere devasa projenin içerisinde sadece 15 oyuncu yer almayacak. Daha yayınlanmadan 5 sezonu birden onay alan dizinin “düşük profilli” 15 oyuncu ile yola çıkmayacağını hepimiz biliyorduk zaten. Ancak Amazon‘un oldukça katı reklam ve tanıtım politikaları nedeniyle diğer oyunculara dair bilgilere hiç kimse ulaşamamıştı.

yüzüklerin efendisi dizisinin oyuncuları

Önümüzdeki haftalarda dizinin bütün kadrosunun duyurulacağı söyleniyor. Eğer beklenmedik bir gecikme yaşanmazsa (ki salgın dolayısıyla çok mümkün görünüyor) başta oyuncu kadrosu olmak üzere Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütün kadrosunu öğreneceğiz.

Hatırlatmakta fayda var, Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin adı da henüz belli değil. Resmi duyurular “Yüzüklerin Efendisi dizisi” olarak yapıldığı için bu şekilde anıyoruz. Ancak dizi Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek ve haliyle “Yüzük Savaşları” dönemi ele alınmayacak. Bu nedenle filmle birebir aynı ismin kullanılmayacağı tahmin ediliyor. Ancak bu ismin popülerliği ve geniş hayran kitlesi dolayısıyla dizinin asıl adının başında, yine de, anılacağı varsayılıyor. Dizinin adının da önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.

Kısacası, Amazon‘un anlamsızca dışa kapalı ve reklamsız yürüttüğü sürece rağmen ortaya çıkan sızıntılara göre Yüzüklerin Efendisi dizisinin pilot bölümleri onaylandı ve ilk sezonun çekimlerinde önemli aşamalar kaydedildi. Bu nedenle Amazon, önümüzdeki haftalarda dizinin adı ve bütün kadrosunu duyuracak. Dizinin 2021 ortalarında veya olası bir gecikme durumunda 2021 sonunda yayınlanması muhtemel görünüyor. Heyecanla bekliyoruz!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: TheOneRing.net

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir