Bilbo Baggins’imiz Sir Ian Holm Hayatını Kaybetti

Yüzüklerin Efendisi serisinde canlandırdığı Bilbo Baggins karakteriyle hafızalarımıza kazınan Sir Ian Holm 88 yaşında hayatını kaybetti.

Yapılan açıklamaya göre uzun süredir Parkinson hastası olan  Ian Holm 88 yaşında, ailesi ve sevdiklerinin arasında, hastanede yaşımını yitirdi.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Holm’un ilk büyük çaplı filmi 1979 yapımı Alien idi. 1981 yılında Chariots of Fire filminde canlandırdığı Sam Mussabini rolü Cannes Film Festivali‘ne yolunu açmış; BAFTA’da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandırmıştı. Yer aldığı daha birçok tiyatro ve sinema filmiyle ödüller alan Ian Holm‘ün son filmi ise yaşlı Bilbo Baggins’i canlandırdığı Hobbit: Beş Ordunun Savaşı oldu.

Ian Holm

Ian Holm’dan Son Mesaj

Geçtiğimiz ay,  Josh Gad’ın gerçekleştirdiği Reunited Apart youtube serisinde Yüzüklerin Efendisi ekibini yeniden bir araya gelmişti. Yardım etkinliği için bir araya gelen ekip program süresince seyircilerden 121 bin dolar toplarken, Cheerios firması 1.3 milyon dolar bağışlamıştı. Sean Astin (Sam), Ian McKellen (Gandalf), Elijah Wood (Frodo), Dominic Monaghan (Mery), Orlando Bloom (Legolas), Billy Boyd (Pippin), filmlerin yönetmeni Peter Jackson ve yapım ekibinden Philippa Boyens, Viggo Mortensen (Aragorn), Andy Serkis (Gollum), Sean Bean (Boromir), Karl Urban (Eomer), Miranda Otto (Eowyn), John Rhys-Davies (Gimli), Liv Tyler (Arwen) gibi isimlerin katıldığı programa Sir Ian Holm (Bilbo Bagginskatılamamış ancak bir mesaj yollamıştı.

https://twitter.com/OrtaDunyaCom/status/1273973093174841345

Programın tamamını yıllar sonra bir araya gelen ekibi Türkçe altyazılı olarak youtube hesabımızdan seyredebilirsiniz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir