George Miller Mad Max Serisi Hakkında Konuştu

mad-max-fury-road-trailer

Geçtiğimiz yılın flaş filmlerinden Mad Max: Fury Road’un yönetmeni George Miller, serinin gelecek iki filmi hakkında bir röportajda konuştu.

Filmin yakaladığı başarıdan sonra iki film yapma kararı daha alan George Miller ve Warner Bros. gelecek filmler için Tom Hardy ile yeniden anlaştığını duyurmuştu.

“Bu film (Fury Road) için üç kez yeşil ışık yakıldı ve 10 yıl içerisinde planlarımız üç kez başarısız oldu.” dedi yönetmen George Miller. “2001’de Mel Gibson’la birlikte çekimlere başlayacaktık. Ama 11 Eylül saldırıları gerçekleşti. Sonrasında Amerikan doları Avusturalya dolarına karşı %30’luk bir düşüş yaşadı ve bütçemiz bir miktarını kaybettik.”

2001’de rafa kaldırılan film ile beraber George Miller, “Neşeli Ayaklar” isimli animasyon filmini çekti ve sonrasında Mad Max’e yeniden geri dönüldü. Ama bu sefer yağmur yağdı.

“15 yıldan beri ilk kez çöle yağmur yağıyordu, o nedenle Güney Batı Afrika’ya gitmek zorunda kaldık. Ama bu zaman zarfında arka plan hikâyesinin derinlerine daldık ve sadece karakterleri değil, her aracı geliştirdik. Direksiyonların dini bir sembol olması ve onun gibi şeyler. Böylece hiç de öyle bir niyetimiz olmamasına rağmen kendimizi iki farklı senaryo ile bulduk.”

“Şu sıralarda Warner Bros. ile yeni Mad Max hakkında görüşüyoruz, ama o iki senaryodan hangisinin daha önce geleceğinden emin değilim. Ona başlamadan önce özel efektleri olmayan, küçük bir şey çekmek istiyorum. Fury Road’u sekiz ayda çektik… bu gerçekten de çok uzun bir süre. Her gün sıcağın altında ve kumların arasında o sahneleri gerçekleştirmek çok yorucu. Elimizde iki film daha var, fakat ilerideki bir gün için.” diyerek henüz yakın bir tarihte serinin bu iki devam filmini göremeyeceğimizi belirtti.

Serinin bir sonraki filmi “Mad Max: Wasteland” ismi ile vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: Entertainment Weekly

Mutlaka Okuyun!

X-Men: Apocalypse’ten Yeni Fragman Yayınlandı

Bu yılın merakla beklenen süper kahraman filmi X-Men: Apocalypse’ten aksiyon dolu yepyeni fragman yayınlandı. 20th …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir