Halbarad

Halbrand Kimdir? (Halbrand Sauron mu)

halbarad

Irk: İnsan
Dil: Sindarin, Westron
Cinsiyeti: Erkek
Soy: Dunedain
Doğum Tarihi: Bilinmiyor
Ölüm Tarihi: 15 Mart, 3.Çağ 3019

Halbarad’ın Öyküsü

Halbarad

Issızdiyar (Eriador)’ın bir kolcusuydu.  Shire’ı koruyan korucuların arasındaydı.

Halbarad bir mesaja yanıt olarak Galadriel tarafından Ayrıkvadi’ye yollandı. Halbarad, Gri Birliklerinden 30 Dunedain’liyi, akrabası olan güneydeki Aragorn’un yardımına yolladı. 30 kişiye ek olarak Elrond’un oğulları Elladan ve Elrohir de vardı. Onlar, 6 Mart 3019’ta, sabahın erken saatlerinde Rohan’da Isen Sığlıkları(Fords Of Isen) yakınında Aragorn’la karşılaştılar. Arwen’in mesajını burada Aragorn’a iletti.

Gri Bölük Legolas,Gimli ve Aragorn’la beraber Dimhold yoluna gitti. Burada Halbarad:”Bu kötü bir kapı. Ama ne olursa olsun buradan geçeceğiz.” dedi. Aragorn ölüleri Umbar Korsanlarını öldürmeleri için ikna etti. Gri Bölük ve Ölüler Pelargir’in güneyinde yakaladıkları Umbar Korsanlarını burada bozguna uğrattılar. Daha sonra Gri Bölük ve Aragorn, Legolas ve Gimli Anduin’in kuzeyine doğru yol almak için korsanların gemilerine bindiler.

Ölümü

Halbarad

15 Mart’ta Minas Tirith’e vardılar. Mordor orduları burada mağlup edildi. Burada korkusuzca savaştı. Ama sağ çıkamadı. Pelennor Çayırlarında öldü.


Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

 

Mutlaka Okuyun!

aragorn

Aragorn

Aragorn (Künye): Irk: İnsan Dil: Sindarin, Westron Cinsiyeti: Erkek Soy: Dunedain- Elendil Hanedanı Ebeveynleri: Arathorn ve Gilraen Eşi ve Çocukları: Arwen …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir