Marvel Sinematik Evreni’nde Ampüte Karakterler

Marvel evrenini oluşturan çoğu filmlerde bir ampütasyon sahnesi yer alıyor. Marvel Stüdyoları‘nın yöneticisi ve bütün Marvel filmlerinin yapımcısı bir röportajıyla bu eğilimin nedenini açıklıyor.

Kevin Feige, Cinema Blend ile yaptığı röportajda büyük bir Star Wars hayranı olduğunu “The Empire Strikes Back” filminde Darth Vader‘ın ünlü “I am your father.” repliğinden önce Luke Skywalker‘ın elini kestiği sahneden etkilendiğini ifade ediyor. Yani Marvel kahramanları Star Wars‘a bir gönderme olarak uzuvlarını özellikle de ellerini kaybediyorlar.

Captain Marvel ve Avengers: Endgame filmleri henüz vizyona girmeden bazı kliplerle hafızalarımızı tazeleyelim. İşte Marvel‘in en akılda kalan savaş ve uzuv kaybetme sahneleri.

Captain America: Civil War

Arkadaşın arkadaşa kırıldığı üzücü ancak seyir keyfi yüksek olan bu kavga sahnesinde Captain America ve Winter Soldier karakterlerini Iron Man‘in zırhını parçalamaya çalışırken görüyoruz. Tony Stark, Winter Soldier‘i son bir hamleyle geri püskürtüyor. Buck Barney, metal kolunu tekrar kaybediyor.

Avengers: Infinity War

https://www.youtube.com/watch?v=rd7A14ZsdOg

Iron Man (Robert Downey Jr.), Spider-Man (Tom Holland), Dr. Strange (Benedict Cumberbatch) ve Wong (Benedict Wong) Thanos tarafından gönderilen Black Order üyelerine karşı yürümektedirler. New York‘un yarısı savaş sırasında zarar gördükten sonra Wong bir portal açar. Yaratıklardan birini karla kaplı bir yere göndermeyi ve bu sürede büyük yaratığın kolunu kesmeyi başarır.

Avengers: Infinity War

Thanos‘u yenmenin yollarını ararken Thor ve Groot kendilerini uzak bir gezegende bulurlar. Thor‘un çekicini döven demircinin gezegenindedirler. Birlikte ölmekte olan bir yıldınız kalbinden bir çekiç yaparlar. Ancak çekice bir kabza gerekmektedir. Groot devreye girer.

Captain America: The Winter Soldier

https://www.youtube.com/watch?v=3g4ZrMiWFnM

Sebastian Stan tarafından canlandırılan Bucky Barnes, Captain America‘nın ikinci dünya savaşındaki en yakın dostlarından biridir. Ancak HYDRA tarafından tekrar hayata döndürülür. Beyni yıkanmıştır ve artık robotik bir kolu bulunmaktadır.

Thor: The Dark World

Hilekâr tanrı Loki( Tom Hiddleston) üvey ağabeyi Thor (Cris Hemsworth) çekici Mjolnir‘e uzanırken beklenmedik bir hareketle Thor‘un elini keser. Neyse ki bu Loki‘nin hilelerinden biridir. İki kardeş bu büyüyle düşmanın dikkatini dağıtmayı başarırlar.

“Avengers: Age of Ultron”

Yasa dışı silah satıcısı Ulysses Klaue (Andy Serkis) yanlışlıkla Ultron‘u kızdırır… Bu açıklama yeterli mi? Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Gollum‘u muhteşem bir şekilde canlandırıp seslendiren oyuncunun Ulysses Klaue karakteri malesef kolunu kaybeder.

Bizi twitter ve instagramdan takip etmeyi unutmayın.

Kaynak

Mutlaka Okuyun!

Bilbo Baggins’imiz Sir Ian Holm Hayatını Kaybetti

Yüzüklerin Efendisi serisinde canlandırdığı Bilbo Baggins karakteriyle hafızalarımıza kazınan Sir Ian Holm 88 yaşında hayatını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir