Konami: Yeni Metal Gear Oyunları Olabilir

gaga

Kojima’nın 1998 yılında çıkardığı Metal Gear Solid oyunu çıktığı dönemde çok başarılı bulunmuş ve pek hayran kazanmıştı. O günden bugüne pek çok farklı platform ve zamanda serinin bir çok oyunu oldu ancak Konami’nin son zamanlarda aldığı kararlar Kojima ve Konami’nin arasının açılmasını sağladı. Hatta durum öyle kritik bir noktaya geldi ki Kojima’nın yapımcılığını üstlendiği Silents Hill oyunu iptal edildi, Silent Hill PT  satıştan kaldırıldı. Bu olaylardan kısa bir süre sonrasındaysa Metal Gear V: Phantom Pain çıkışını yaptı.

Phantom Pain hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan büyük bir övgü aldı,  bir çok Konami oyunundan daha fazla kazanç getirdi. Ancak Kojami’nin dağıtıcı firmayla ilişkisinin bozulması MGS V’nin, Kojima’nın bu seri de yaptığı son oyun olmasını sağladı.

Pek çok oyuncunun aklında ise Metal Gear serisinin devam edip etmeyeceği sorusu var. Elbette MG serisinin bütün hakları Konami’de bulunuyor ve isterlerse seriye devam edebilirler.

Konami’nin İngiltere, Topluluk Menajeri olan  Graham Day  serinin kaderi hakkında yeni bilgiler paylaştı. Day’e göre ”Metal Gear serisinin bu kadar sevilmesinin sebebi, karakterleri ve hikayesidir.” diyen Day ” Metal Gear Rising: Revengeance’ı da farklı bir firma ve farklı bir yönetmen hazırlamıştı ve oyun oldukça başarılı bir yapımdı.” dedi.

 

İlerleyen günlerde ne olacak bilinmez ama Kojimasız bir Metal Gear serisinin şuan ki başarıları devam ettirmesi oldukça zorlu gözüküyor.

 

Kaynak: Pushsquare

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir