Silmarien

Silmarien

Irk: İnsan
Dil: Adunaic, Sindarin ve Quenya
Cinsiyeti: Kadın
Soy: Numenorlu- Elros Hanedanı
Ebeveynleri: Babası Kral Tar-Elendil, annesinin adı bilinmiyor.
Kardeşleri: Isilmë ve Tar-Meneldur
Eşi ve Çocukları: Elatan; Valandil
Doğum Tarihi: 2.Çağ 521
Ölüm Tarihi: Bilinmiyor.
İkamet Ettiği Yerler: Numenor

Silmarien

“Kralların hanedanından sonra en saygın kişiler Anduine efendileriydi, çünkü onlar, dördüncü kral Tar-Elendil’in kızı Silmarien dolayısıyla, Elros’un soyundan geliyorlardı.”

Silmarien, Elendil’in, Arnor Kralları’nın ve Gondor Kralları’nın atasıdır. İkinci Çağ’ın 521 yılında Numenor’da doğdu. O Tar-Elendil’in en büyük çocuğuydu. Simarien’in Isilme adında bir kız kardeşi ve Melendur adında da bir erkek kardeşi vardı.

Silmarien

O zamanda Numenor’da bir kadının başa geçmesi imkansızdı. Bu yüzden kardeşi Tar-Melendur başa geçti. Ancak bu yasa 892 yılında Tar Melendur’un oğlu Tar-Aldarion döneminde değişti ve Tar Ancalime tahta geçti.

Silmarien, Numenor’un batı kıyısında bulunan Andunie’den Elatan adlı bir adamla evlendi. Oğulları Valandil 630 yılında doğdu ve ilk Anduine Lordu oldu.

Anduine Lordları saygın kişilerdi ve Kralın Konseyi’nde bulunuyorlardı. Daha sonra ise Sadıkların liderleri olmuşlardır. 3319’da Numenor’un yıkılışından sonra Son Anduine Lordu Amandil’in oğlu Elendil oğulları ile birlikte Orta Dünya’ya yelken açtı ve orada Gondor ile Arnor Krallıklarını kurdu.

Arnor Kralları’nın iki önemli yadigarı Silmarien’den onlara kalmıştır. Barahir’in Yüzüğü Silmarien’e babası tarafından verilmiştir. Yüzük İlk Çağda Finrod Felagund tarafından Barahir’e verilmiştir ve bu Elfler ile İnsanlar arasındaki dostluğun bir simgesi olmuştur. Barahir’in Yüzüğü Numenor’un Yıkılışı’ndan kurtarılmış ve en sonunda Aragorn’a verilmiştir.

Silmarien

Silmarien başına, üzerinde beyaz bir elmas olan ve mithril’den yapılmış bir kurdele takardı. Ardından Anduine Lordları bu kurdeleyi aile yadigarlarına eklediler. Elendil bunu Numenor’un Yıkılışı’ndan kurtardı ve bundan sonra “Elendilmir” diye anılmaya başlandı. Daha sonra ise Arnor Kralları bunu taç yerine kullanmaya başladı. Elendilmir Isildur öldürüldüğünde kayboldu ve bir kopyası yapıldı. Ancak daha sonra gerçek olanı Aragorn tarafından bulundu.


Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi Ekler Türkçe Çeviri

Kralların ve Hükümdarların Yıllıkları – Yüzüklerin Efendisi Ekler- Ek A (Türkçe Çeviri)

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü kitabının sonunda Yüzüklerin Efendisi Ekler (ing. The Lord of the Rings: …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir