Yüzüklerin Efendisi Temalı Mobil Oyun: The Lord of the Rings: Rise to War

Warner Bros. Yüzüklerin Efendisi mobil oyunu geleceğini duyurdu. Firma, 15 Haziran’da yaptığı açıklamada Marvel Super War, LifeAfter, Identity V gibi mobil oyunların yapımcısı NetEase ile anlaştığını ve mobil platform için The Lord of the Rings Rise to War isimli bir oyun yapacağını duyurdu.

Mobil platformlar için üretilen The Lord of the Rings Rise to War isimli oyun strateji türünde olacak. Orta Dünya‘da Güneşin Üçünçü Çağ‘ında geçecek oyunda Tolkien‘in Yüzüklerin Efendisi kitaplarından ikonik mekanların ve karakterlerin yer alacağı söyleniyor.

Bildiğiniz üzere Yüzüklerin Efendisi’nin 2004 yılında PC için üretilen efsanevi bir strateji oyunu halihazırda mevcut. Bizim de sık sık twitch yayınlarımızda oynadığımız The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth (BFME) efsanesi… Ancak oyunun üretici firması EA, oyuna olan bütün desteğini çektiği için satışı ve resmi bir online serveri bulunmuyor. Bu nedenle bu haber bizi biraz daha sevindirdi diyebiliriz. NetEase eğer başarılı bir strateji oyunu yaparsa ve dikkatleri üzerine çekerse EA bir sürpriz yapabilir. Kim bilir belki de EA tarafından yapılan ve Steam’e de gelen C&C Remastered gibi bir gün BFME Remastered haberi de görebiliriz.

The Lord of the Rings Rise to War

Amazon’un rekor bütçe ayırdığı Yüzüklerin Efendisi dizisinin duyurulması ile birlikte Orta Dünya temalı oyun haberleri de artmaya başladı. Yine Amazon tarafından gerçekleştirilecek Yüzüklerin Efendisi temalı online oyun, “maceranı kendin yarat” temalı gizlilik bazlı Gollum oyunu ve yeni duyurulan mobil strateji oyunu ile Orta Dünya temalı oyunların sayısı artmaya başladı.  Halk tedirgin… Malumunuz Shadow of War ve Shadow of Mordor gibi PC için üretilmiş aksiyon-rpg oyunları; oyun bazında beğenilmişti. Ancak oyunlar Orta Dünya evrenini doğru bir şekilde yansıtamadıkları için bir noktada hayal kırıklığı yaratmıştı. Yeni oyunların ve haliyle dizinin bu şekilde üzücü bir kaderi paylaşmayacağını umut ediyoruz.

Not: Hayır! Yüzüklerin Efendisi dizisi iptal edilmedi. Bu haber bir sitenin 1 Nisan şakasıydı. Dizi, korona nedeniyle sadece bir süre ertelendi. Virüsü tamamen yendiğini açıklayan Yeni Zelanda’da yakın zamanda izole bir ortamda dizinin çekimlerinin başlaması çok muhtemel görünüyor.

Not 2: Halihazırda BFME için gayrıresmi bir güncelleme çalışması mevcut ancak buradaki gayrıresmi ibaresi belki hiç sonuçlanmayacağı; sonuçlansa dahi ümit ettiğimiz gibi Steam veya EA üzerinden giremeyeceğimiz anlamına geliyor. bkz: BFME Reforged Hakkında

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

 

Mutlaka Okuyun!

Tales of the Shire

Tales of the Shire (2024’te Çıkacak Olan Hobbit Temalı Yüzüklerin Efendisi Oyunu!)

Tales of the Shire adında, Hobbit temalı yeni bir Yüzüklerin Efendisi oyunu geliyor! Tales of …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir