Tolkien’in Biyografik Filmi Çalışmaları Başladı

John-Ronald-Reuel-Tolkien

Onun hayal gücünün ürünleri, Peter Jackson’un Hobbit filmleri sayesinde iki muntazam film üçlemelerinin ikincisini doldururken, peki ya Profesör John Ronald Reuel Tolkienin kendisi ne yapıyor? Evet, tabi ki 1973 de vefat ettiğini biliyoruz, ancak Orta Dünyanın arkasındaki adam yıllardır hayranlar ve biyograflar için sonsuz bir hayret uyandırıyor. Ancak, bu adamın ayrıntılı bir biyografik filmi her nasılsa bir şekilde film yapımcılarının ellerinden kayıp gidiyor. Fox Searchlight bunu, yeni bir projeyle değiştirmenin yollarını arıyor.

Şirket, Peter Chernin’in Chernin Entertainment’in yanında Tolkien hayranı David Gleeson (Cowboys and Angels’ın yazar ve yönetmeni) da çoktan yazarın hayatını inceleyecek, özellikle Onun Oxforddaki çalışmalarına ve 1. Dünya Savaşındaki zamanlarına odaklanacak olan senaryo üzerinde çalışmaya başladı.

Büyük Savaştaki tecrübeleri, bir çok arkadaşının kaybı da dahil olmak üzere, özellikle Yüzüklerin Efendisi başta olmak üzere onun yazılarını hızlandırmasına bir bakıma yardımcı olmuştur. Onun işi ve çalışmaları, tabi ki, yalnızca hayatının bir kısmını oluşturur. Ve unutmadan, onun hayatını anlatmaya yönelik her hangi bir girişim kesinlikle, geçmişte bazı önemli projelere karşı çıkan Tolkien Estate’den izin ve katkılarla ihtiyaç duyacaktır. Yine de, Tolkien’in büyüleyici hayatı ekranda doğru muameleyi hak ediyor ve umarız ki birisi bunu yapılması gerektiği gibi yapar.

Kaynak: empireonline.com

Mutlaka Okuyun!

galadriel ve elf güç yüzüklerinin etkisi

Galadriel ve Elf Güç Yüzüklerinin Etkisi (Güç Yüzükleri 2. Sezon)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin baş yapımcısı Lindsey Weber, Galadriel ve Elf güç yüzüklerinin etkisi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir