Tolkien filminden fragman yayınlandı!

Tolkien

Orta Dünya evreninin yaratıcısı ve pek çok ölümsüz romanın yazarı J. R. R. Tolkien‘in hayatını anlatan Tolkien filminden fragman yayınlandı. Biyografi-drama türündeki filmde J. R. R Tolkien‘i X-Men ve Mad Max gibi filmlerden tanıdığımız Nicholas Hoult canlandırıyor. Eşi Edith Bratt’i ise Snow White filmi ve Les Misérables mini dizisi ile tanıdığımız Lily Collins canlandırıyor. Film 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek.

Fragman, filmde onun yazar olma sürecini ve eşi Edith Bratt ile olan ilişkisini uzun uzun göreceğimiz anlaşılıyor.  Film 1911 yılında J.R.R. Tolkien ve üç arkadaşının (Robert Gilson, Geoffrey Bache Smith and Christopher Wiseman) oluşturduğu “kardeşliği” de anlatacak. Tolkein ve üç arkadaşı “Tea Club and Barrovian Society” adlı bir topluluk oluşturmuştu. Topluluk çaya olan düşkünlükleri sebebiyle bu ismi seçerek okul yanındaki Barrow’s Stores isimli yerde ve okul kütüphanesinde buluşuyorlardı. Sonrasında ise dördü de Birinci Dünya Savaşı’nda görev aldılar.

Tolkien Filminden (2019) Fragman

Hobbit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion romanlarının yazarı J. R. R Tolkien‘in hayatını anlatan filminin yönetmenliğini Dome Karukoski üstlenirken, senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford yazdı.

Önümüzdeki günler Tolkien hayranları için keyifli geçeceğe benziyor. Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi de 2020 yılında yayınlanacak.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir