Ubisoft abonelik sistemi getiriyor!

Ubisoft

Ubisoft Store‘da yaşanan bir sızıntı dijital oyun platformu Ubisoft‘un aylık abonelik sistemini hayata geçireceği ihtimalini ortaya çıkardı. Sızıntıda abonelik sisteminin adı da yer aldı. Ubisoft Pass Premium adı taşıyacak aylık abonelik sistemine ait görsel içermeyen bir alt başlık Ubisoft‘un sitesinde uzun süre yayında kaldı.

Henüz Ubisoft abonelik sistemi başlangıç tarihi ya da fiyatlandırılması bilinmiyor. Ancak sistemin Electronic Arts firmasının oyun platformu Origin‘deki Origin Access sistemi olacağı düşünülüyor. Yani Ubisoft Pass Premium için Origin Access gibi Basic ve Premier gibi iki farklı üyelik sistemi olabilir. Origin Acces‘in Basic aboneliği içerisinde çoğunlukla DLC içermeyen ve yayınlanmasının üzerinden bir miktar süre geçen oyunlar yer alıyor. Premier abonelikte ise çoğu içerik ve oyuna erişim sağlanabiliyor. Aynı sistemin Uplay içerisindeki oyunlar için de geçerli olacağı düşünülüyor.

Epic Games İndirimi, Steam kütüphanesinin değişimi ve Ubisoft abonelik sistemi!

Ubisoft

Söz konusu Ubisoft abonelik sistemi çıkışı halihazırda yarışa devam eden Epic Games Store ile Steam‘i de etkileyebilir. Son olarak Epic Games Store sadece Playstation üzerinden oynanabilen Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain oyunları artık Epic Games Store aracılığı ile PC’de de oynayabilmemizi sağlamıştı. Hatta 13 Haziran’a kadar devam eden ilk büyük indirimiyle de çok uygun fiyatlarla playstation oyunlarını satışa sundu. 79,99 TL üzerindeki her oyun alışverişinde 60 TL indirim ve çoğu oyundaki %75 indirim 13 Haziran’a kadar devam edecek.

Steam ise bu süreç içerisinde kütüphane ve etkinlikler bölümünün arayüzünü değiştireceğini duyurmuştu. Kütüphaneye eklenen oyunların otomatik olarak kategorize edilmesi gibi değişiklikler içeren yeni arayüz, Steam‘in kendi kaderine terk edilmiş hissiyatı veren görünümünü değiştirecek gibi duruyor. Geçtiğimiz günlerde Steam, Bahar Temizliği Etkinliği de başlatmıştı.

Origin Access ile örneğini gördüğümüz ve yakında Ubisoft abonelik sistemi ile bir platformda daha başlayacak olan abonelik sisteminin Epic Games Store veya Steam’de de başlamasını ister miydiniz? Lütfen bizlerle paylaşın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Epic Games, Playstation özel oyunlarını PC’ye taşıyor.

Dijital oyun platformları arasındaki rekabet git gide artıyor. Epic Games, Steam‘den bir adım öne çıkmak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir