EA, The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth mobil oyununu duyurdu.

Electronic Arts, Yüzüklerin Efendisi’nin çeşitli haklarını elinde bulunduran The Saul Zaentz Company’nin bir departmanı olan Middle-earth Enterprises ile yeni bir oyun projesi gerçekleştireceğini duyurdu. Orta Dünya’nın Üçüncü Çağ’ında geçecek ücretsiz mobil oyunun adı The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth olacak.

EA The Lord of the Rings Heroes of Middle earth Yüzüklerin Efendisi Mobil Oyunu
Görsel: Business Wire

The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth

EA’in resmi web sitesinde yapılan açıklamaya göre The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth sürükleyici hikaye anlatımı, sıra tabanlı dövüş, eşya/kazanım toplanabilen (collectible) mekanikleri içeren bir oyun olarak planlanıyor. Hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit’ten karakterler içerecek. Oyuncular Tolkien’in evreninden ve hafızalarımıza kazınan karakterler ile hikayeleri ve savaşları deneyimleme şansını yakalayacak.

EA daha önce hem konsol hem de PC için Yüzüklerin Efendisi’nin ve Hobbit’in hikayelerini baz alan farklı türde birden çok oyun piyasaya sunmuştu. Ancak The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth EA’in dahil olduğu ve Yüzükleri Efendisi ile Hobbit’in hikaye, mekan ve karakterlerini içeren ilk oyunu olacak.

“EA ile yeniden çalışacağımız için çok heyecanlıyız. Bu kez Tolkien’in edebi eserlerinde geçen Orta Dünya’yı hayranlara bir mobil oyun aracılığıyla aktarmak için bir araya geleceğiz.”

Oyunun bu yaz bögesel beta testinin başlaması bekleniyor.

The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth ile birlikte yakın tarihte piyasaya sürülecek oyun sayısı ikiye çıkmış oldu. Bir diğeri, Heroes of Middle-Earth’ten önce, 2022’nin sonuna doğru çıkması beklenen The Lord of the Rings: Gollum oyunu.

Özetle,  Mordor‘un kasvetli havasını hem iç mekan hem de dış mekan olarak göreceğiz. Gollum ve/veya Smeagol olarak çeşitli kararlar vereceğiz. Bu da oyunun gidişatına ve atmosferine etki edecek. Bir yandan da Mordor’da kol gezen çeşitli tehditlerin arasından gizlice yolumuza devam edeceğiz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Ubisoft abonelik sistemi getiriyor!

Ubisoft Store‘da yaşanan bir sızıntı dijital oyun platformu Ubisoft‘un aylık abonelik sistemini hayata geçireceği ihtimalini …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir