Epic Games, Playstation özel oyunlarını PC’ye taşıyor.

Dijital oyun platformları arasındaki rekabet git gide artıyor. Epic Games, Steam‘den bir adım öne çıkmak için Playstation kozunu oynuyor. Sadece Playstation üzerinden oynanabilen Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain oyunları artık Epic Games Store aracılığı ile PC üzerinden de oynanabilecek.

Epic Games Store, ilgili oyunların yapımcı firması Quantic Dream ile 1 senelik sözleşmesi bulunuyor. Bu sözleşmeyi takiben ne yaşanacağını kestirmek biraz zor. Her iki firma da sözleşmeyi uzatabilir ya da 1 sene sonra bu oyunlar platformdan kaldırabilir. Belki de ilk anda aklımıza hiç gelmeyecek bir şey yaşanır ve Steam gibi diğer platformlara da oyunlar eklenebilir.

Oyunlar henüz Epic Games Store‘da yerini almadı. Bu nedenle fiyat ve yayınlanma tarihi bilmiyoruz.

Detroit: Become Human

Epic Games

Bizi insan yapan şey ne?

“2038 yılındaki yakın geleceğin Detroit’ine adım at ve amaçları sadece insanlara hizmet etmek olan gelişmiş androidlerle yenilenmiş bir şehri keşfet. Tabii tüm bunlar değişmek üzere…”

25 Mayıs 2018 tarihinde PlayStation 4 platformunda yayınlanan Detroit: Become Human hikaye odaklı bir oyun. Yapılan seçimlere bağlı olarak gelişen hikayesi oldukça olumlu yorumlar almıştı.

Beyond: Two Souls

Epic Games

“Gizemli bir varlıkla bağlantılı olarak olağanüstü güçlerle doğmuş olan Jodie farklıdır.
Yapacakların, Jodie’nin tehlike dolu zorlu görevinde, gerçekten kim olduğunu bulmak için çıktığı yolculuktaki yürek burkan kaybı ile ilgili kaderini belirleyecek.”

PS 3 ve 4 konsollarına özel bir interaktif drama ve aksiyon macera oyunu da PC’ye çıkacak oyunlar arasında. Motion-capture tekniği ile Ellen Page ve Willem Dafoe gibi isimlerin yer aldığı oyun, şimdiye kadar yapılmış en geniş kapsamlı motion capture oyunu olarak geçiyor.

Heavy Rain

Epic Games

Sevdiğiniz birini kurtarmak için ne kadar ileri gidersiniz?

“Bu heyecan dolu psikolojik gerilimde dört farklı karakteri oyna. Bir sonraki adımını dikkatlice seç, çünkü vereceğin her kararın dramatik sonuçları olabilir.”

Oyunlar etik ve ahlak konusunda sürüncemede kalmamızı sağlayan “tercih” sistemlerini kullanarak hikaye anlatımını güçlendirmeye çalışıyorlar. Heavy Rain bu konuda çok farklı bir noktada. Spoiler vermeden bir inceleme yazmak çok zor. Heavy Rain çok gergin bir atmosfere sahip olan bir oyun. Kimileri oyunu hiç beğenmezken kimileri çok beğeniyor.

Gördüğünüz üzere Epic Games hikaye odaklı Playstation özel oyunlarını bünyesine -1 seneliğine de olsa- katarak bir sıçrama yapmayı planlıyor. Rekabetin kalite ve ucuzluk getirmesini diliyoruz. Benzeri bir dileği dijital yayın platformları Netflix ve Britbox arasında yaşanması muhtemel rekabet için de dilemiştik, zaman neler gösterecek bekliyoruz.

Bizi twitter ve instagramdan takip etmeyi unutmayın!

 

Mutlaka Okuyun!

Steam Sonbahar 2018 İndiriminden Önerilerimiz

Steam Sonbahar 2018 indirimleri başladı! Black Friday ve Cyber Monday indirimlerinin Steam karşılığı diyebileceğimiz indirimlerde, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir