Peter Jackson: Weinstein’ın baskısından dolayı Ashley Judd ve Mira Sorvino’ya Yüzüklerin Efendisi serisinde yer vermedim!

Peter JacksonYüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin yönetmeni Peter Jackson, Harvey Weinstein ve firması sebebiyle Ashley Judd ve Mira Sorvino isimli oyunculara seride yer veremediğini söyledi. Hollywood taciz olayları olarak bilinen skandal zincirinin ilk halkası olarak tanınan film yapımcısı Harvey Weinstein ise iddiayı yalanlayan bir açıklama yayınladı.

New Line Cinema ile anlaşmadan önce Harvey Weinstein‘ın yapım firması Miramax ile çalışan Peter Jackson, Yüzüklerin Efendisi filminde Ashley Judd ve Mira Sorvino isimli kadın oyunculara yer vermek istediğini firmaya ilettiğini ifade etti. Firmanın kadın oyuncular hakkında olumsuz yorumlar yaptığını söyleyen yönetmen “O zaman onların sözlerini sorgulamamız için hiçbir sebep yoktu.” dedi ve Harvey Weinstein hakkında çıkan haberlerden sonra kadın oyunculara karşı verilen kararın “karalama kampanyası” olduğunu fark ettiğini söyledi.

Sonraki Önceki
Fotoğraf 1 |

Peter Jackson
Ashley Judd
Fotoğraf 2 |

Peter Jackson
Mira Sorvino
Fotoğraf 3 |

Peter Jackson
Harvey Weinstein
Sonraki Önceki

Kadın oyuncular ise Peter Jackson’a teşekkür ettiler!

Mira Sorvino ve Ashley Judd olay hakkında tweet atarak ünlü yönetmene teşekkür ettiler.

”Sabah uyandığım anda bu açıklamayı gördüm, gözyaşlarına boğuldum. İşte Harvey Weinstein’ın kariyerimi engellediğinin teyiti. Bundan hep şüpheleniyordum ama tam emin olamıyordum. Dürüst olduğun için teşekkür ederim Peter Jackson. Sadece kederliyim.”

“Peter ve Fran bana panoları, kostümleri filmle alakalı her şeyi göstermişti. İki rol teklif edip hangisini tercih ettiğimi sordular. Ama ondan sonra bir daha benimle hiç iletişime geçmediler. Gerçeğin ortaya çıkmasını takdir ediyorum. Teşekkür ederim, Peter” 

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir