Güç Yüzükleri 2. Sezonu “Tamamen Kötülerle İlgili”

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yapımcıları 2. sezonun “tamamen kötülerle ilgili” olduğunu ve herkesin sağ çıkamayabileceğini söylüyor.

Ayrıca, 2. sezondan özel yeni bir görselimiz var.

Güç Yüzükleri 2. Sezonu Tamamen Kötülerle İlgili

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 2. sezonuyla bu yaz geliyor ve dizi daha önce gördüğümüz Orta Dünya versiyonlarından çok daha karanlık olacak.

Güç Yüzüklerinin showrunnerları Patrick McKay ve J.D. Payne, Teasers’a verdikleri demeçte, “1. Sezonun öncelikle kahramanlarımızla ilgili olduğunu söylemek isteriz” diyorlar. “Ama 2. Sezon,” diye ekliyorlar, “tamamen kötülerle ilgili. Gerçekten de, Peter Jackson’ın çığır açan filmlerinden binlerce yıl önce geçen Amazon’un iddialı Yüzüklerin Efendisi prequel dizisinin ilk sezonu kahramanca bir zaferle değil, Sauron’un (Charlie Vickers) kendini göstermesiyle sona erdi.

Sezon boyunca ayrıca yarı Elf, yarı Ork Adar’ın (Joseph Mawle) Orta Dünya sakinlerini ezmeye niyetli bir ordu kurduğunu; Númenor’un kadın ve erkeklerinin iç savaşa doğru sürüklendiğini; Hüküm Dağı’nın patladığını ve bir Balrog’un kış uykusundan uyandığını gördük. “Bu kez Sauron’un gündemi her şeyi harekete geçiriyor: Adar [Sam Hazeldine, rolü Mawle’den devralıyor] ve ork ordusu; Galadriel [Morfydd Clark), Elrond [Robert Aramayo] ve Gil-galad [Benjamin Walker] ve elf orduları – bunların hepsi dizimizin şimdiye kadar gördüğü en iddialı savaşta bir araya gelecek ve birçok büyük oyuncunun sağ çıkamayabileceği bir savaş olacak,” diyor dizi yapımcıları. ‘Ancak bu sezon iyi ve kötü arasındaki çatışmanın kapsamı büyüdüğü gibi, aynı zamanda daha samimi bir hal de alıyor.

Sauron ve Celebrimbor [Charles Edwards] arasındaki, sezonun tartışmasız ana ilişkisi, tamamen ayartma, manipülasyon ve yozlaşma ile ilgili. Bu deliliğe doğru bir çöküş. Dolayısıyla, destansı aksiyon, kara büyü ve kötü yaratık ordularıyla kapsam açısından daha büyük bir sezon olduğu gibi, aynı zamanda daha kişisel ve psikolojik bir sezon.

Elf demirci Celebrimbor ilk sezonda daha önemsiz karakterlerden biriydi ve Elrond’un hikayesinde küçük bir rol oynuyordu. Şimdi, dizi yapımcıları onun ‘tartışmasız baş rol oyuncusu haline geldiğini’ söylüyorlar. Bu arada, Cüceler Moria’nın derinliklerine inerler. Kral Durin III (Peter Mullan, burada resmedilmiştir), babasının isteklerine karşı gelip Mithril’i kazdıktan sonra oğlu Durin IV’ü (Owain Arthur) evlatlıktan reddetmiştir. McKay ve Payne, “Mitolojide yinelenen bir motif, bir kralın sağlığının bozulmasının tüm krallığı tehlikeye atan bir hastalığa yol açması etrafında dönüyor” diyor. “2. sezonda Kral Durin ile oğlu arasındaki parçalanmış ilişki de benzer bir boyut kazanıyor.

Tıpkı Kral’ın kendi oğlunun acılarına karşı sağır olması gibi, Cüceler de dağı duyabilme yeteneklerini kaybetmişlerdir. Bu tehlikeli durum onları Sauron’un her derde deva olarak sunduğu Cüce Yüzükleri için açık hedef haline getirir – ama bunun bir bedeli vardır: Kral Durin’in akıl sağlığı. Yüzük onun açgözlülüğünü körüklerken, baba ile oğul arasındaki uçurumu daha da derinleştirir ve nihayetinde onları şimdiye kadar karşılaştıkları tüm tehditlerden daha büyük sonuçları doğurabilecek bir ayrılığın eşiğine getirir…’ Karanlık gerçekten de Orta Dünya’ya geldi.

Güç Yüzükleri 2. Sezonu “Tamamen Kötülerle İlgili”

“Dizinin başyazarları Patrick McKay ve J.D. Payne, 20 Haziran Perşembe günü çıkan yeni sayımız için Total Film’e verdikleri demeçte şöyle diyorlar: “1. sezonun öncelikle kahramanlarımızla ilgili olduğunu söylemek isteriz. “Ama 2. Sezon tamamen kötü karakterlerle ilgili.” İkinci sezonun ilk fragmanında da görüldüğü gibi, aksiyon Sauron’un yeni güçlerinin doruğuna ulaşmasıyla yeniden başlıyor ve bu kez yeni bir kılığa da bürünüyor.

“Bu kez Sauron’un hedefi doğrultusunda her şey harekete geçiyor: Adar [Sam Hazeldine, rolü Joseph Mawle’den devralıyor] ve ork ordusu; Galadriel [Morfydd Clark], Elrond [Robert Aramayo] ve Gil-galad [Benjamin Walker] ve elf orduları – hepsi dizimizin şimdiye kadar gördüğü en iddialı savaşta bir araya gelecek ve birçok büyük oyuncunun da canlı çıkamayabileceği bir savaş olacak.”

Yeni savaş hatlarının ortasında, 1. sezonun daha önemsiz karakterlerinden biri de ilgi odağı olacak. Elf demirci Celebrimbor, McKay ve Payne’in deyimiyle “ana kahraman” olurken, Sauron’la olan etkileşimi “ana ilişki” haline geliyor.

Total Film ayrıca yukarıda görebileceğiniz, Peter Mullan’ın Kral Durin III’ü canlandırdığı 2. sezondan özel bir yeni görsele de sahip. Yeni bölümler, oğlu Durin IV’ün Mithril’i kendi isteği dışında kazmasının sonuçlarını ele alıyor.

“Mitolojide tekrarlanan bir motif, bir kralın sağlığının bozulmasının tüm krallığı tehlikeye atan bir hastalığa yol açması etrafında şekillenir,” diyor dizi yapımcıları bu hikayeyle ilgili olarak. “2. Sezonda Kral Durin ve oğlu arasındaki parçalanmış ilişki de benzer bir boyut kazanıyor.” Görünüşe göre artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…

Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri 2. sezon 29 Ağustos’tan itibaren Prime Video’da yayınlanıyor. Bu ve bunun gibi pek çok konu hakkında daha fazla bilgiyi 20 Haziran Perşembe günü raflarda ve dijital gazete bayilerinde yerini alacak olan Total Film’in yeni sayısında okuyabilirsiniz.

Güç Yüzükleri 2. Sezonu “Tamamen Kötülerle İlgili” (Kaynak): Games Radar

Yüzüklerin Efendisi ve Orta Dünya’dan ilginç bilgileri kaçırmamak için takip etmeyi unutmayın.

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Mutlaka Okuyun!

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Yeni Karakter Estrid

Estrid Kimdir? (Güç Yüzükleri 2. Sezonu)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. sezonuna yeni bir karakter eklendi: Estrid. 1. Sezon hatırladığınız gibi …