Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Höyüklü Kişiler Geliyor!

Güç Yüzükleri  dizisinin 2. Sezonunda Höyüklü Kişiler geliyor!

Orta Dünya’da her zaman hepsine hükmedecek bir kötü karakter – İnsanların, Elflerin, Cücelerin ve Hobbitlerin (ya da Harfootların) zihinlerine korku salacak kadar alçak bir kötü karakter- vardır ve bu isim Sauron’dan başkası değildir. Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisi, izleyicilerini J.R.R. Tolkien’in uçsuz bucaksız dünyasına geri götürmeye hazır bir şekilde süper güçlü bir 2. Sezon ile geri dönüyor. Sonunda gizem ortaya çıktı: Sauron ortaya çıktı ve Orta Dünya’da hüküm sürmeye hazır.

Amazon’un Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda geçen mega bütçeli yüksek fantezi draması daha büyük, daha cesur ve – bilinen bir karakter ile- eskisinden daha güçlü bir şekilde geri döndü. Kendinizi hazırlayın: Karanlık Lord yükseliyor.

Empire Güç Yüzükleri 2. Sezonu Kapakları Yayınladı!

Empire’ın bu ayki sayısı, Güç Yüzüklerine özel bir bölüm için Orta Dünya’ya bir yolculuk yapıyor. 2. Sezon setine giderek üst düzey fantezi destanının çıtayı nasıl da yukarı çektiğini görüyor. Ve koleksiyon için iki kapakla birlikte geliyor. Bunların her biri dizinin iki ana figürü için yepyeni görünümler sunan 3D lentiküler tasarımlar içeriyor. İlk olarak, Morfydd Clark’ın elf savaşçısı Galadriel karakteri savaşa hazırlanıyor:

İkinci kapak ise Charlie Vickers’ın Sauron’u için yepyeni bir kötücül kostüm gösteriyor: Halbrand’a veda edin ve Annatar ile tanışmaya hazırlanın.

Bu sezonda  Sauron’un bir sonraki aldatmacasını keşfediyor, Galadriel’in yeni görevine atılışını izliyor, Yabancı’nın devam eden gizemini araştırıyor ve dizinin gerçek anlatısı ve büyük kötü adamı gölgelerden ortaya çıkarken Höyüklü Kişiler’le savaşıyoruz. Dizinin senaristleri J.D. Payne ve Patrick McKay; yıldızlar Charlie Vickers, Morfydd Clark, Sophia Nomvete ve Daniel Weyman; yönetmen Charlotte Brändström ve daha fazlası ile yepyeni röportajların yanı sıra gelecek sezondan yepyeni özel görüntüler ve daha önce hiç görülmemiş konsept çizimlerle karşılaşacaksınız. Hüküm Dağı’nın ateşinde dövülmüş bu sayıyı gerçekten kaçırmak istemeyeceksiniz.

Bu ayın özel abone kapağı, diziye yeni eklenen korkunç karakterlere yepyeni bir bakış sunuyor. Bunlar Tolkien’in kaynak materyalinden alınan ve nihayet ekrana taşınan figürler olan korkunç Höyüklü Kişiler. Çizimler Einar Martins’e ait.

Tek Yüzük’ün kendisinden bile daha çok arzu edilen bir sayı sizleri bekliyor. 4 Temmuz Perşembe gününden itibaren Shire’dan Mordor’a gazete bayilerinde bir kopyasını bulabilirsiniz :)

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Höyüklü Kişiler Geliyor!

Orta Dünya her zaman karanlık ve tehlikeli yaratıklarla dolu olmuştur: Uğursuz Nazguller, alevler saçan Balrog, yağmacı Uruk-hai, örümcek-iblis Shelob.

Shire’ın ötesine yaptığınız seyahatlerde hiçbiriyle karşılaşmak istemezsiniz. Ancak Tolkien’in ilminde yer alan ve beyazperdeye hiçbir zaman kayda değer bir şekilde yansımayan bir düşman da Höyüklü Kişiler’dir. Yüzük Kardeşliği romanında yer alan ancak Peter Jackson’ın filminde yer almayan ölümsüz düşmanlar. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. Sezon ile bu durum değişiyor. Bu kabus dolu hortlaklar tüm dehşet verici ihtişamlarıyla karşımıza çıkıyor.

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Höyüklü Kişiler Geliyor!

Mezarlarından çıkan Höyüklü Kişiler, yukarıdaki özel görselde de görebileceğiniz gibi, Galadriel de dahil olmak üzere kahramanlarımızı önümüzdeki sezonda önemli bir şekilde tehdit edecekler. Güç Yüzükleri VFX süpervizörü Jason Smith Empire’a yaptığı açıklamada, “Höyüklü Kişiler kadim, yeniden canlandırılmış kahramanlar ve kendi iradeleri dışında kötülük için hareket ediyorlar” diyor. “Daha önce görmediğim bir şeyi üstlenmek süper heyecan verici. Daha önce de ölümsüzler görmüştük ama böylesini görmemiştik. Orta Dünya’da sanki küçük bir korku filmi yapıyoruz. Höyüklü Kişiler eskiden asil insanlardı. Krallar, kraliçeler, yüksek rütbeliler” diye açıklıyor Smith ve ekliyor: ” Hayattayken kim oldukları, ölümsüzlükte kim olduklarına dair karakter tasarımlarına dönüştürüldü”.

Höyüklü Kişiler daha önce sadece 1991 yapımı Rus televizyon uyarlaması olan Yüzük Kardeşliğinde çok az görüldükleri için, onları ekrana taşımak hem bir meydan okuma hem de bir fırsattı. Bu da Güç Yüzükleri ekibini Tolkien’in eserlerine geri götürdü.

Smith, yaratıkların ürpertici dehşetini ise şöyle açıklıyor: “Höyüklü kişilerin size verdiği his, hızla değil ama yorulmak bilmeden yaklaşan bir kıyamet hissi”. “Gidecek hiçbir yeriniz kalmayana ve ölene kadar her seferinde bir santim daha yaklaşacak olan bir tehdit bu.” Peki ya yaklaştıklarında? Göreceğiniz ilk şey, karanlığı delip geçen, parlayan mavi gözleridir. Gözler, kitaptaki tanımlardan aldığımız en önemli şeylerden biri” diyor Smith. “Büyükannemin Idaho’daki çiftlik evinde geceleri dolaşırdım ve geceleri ormanda çok korkutucu olabilen bir şey görürdüm. Bir ağaca rastladığımda  mavi mavi parlayan gözler gördüğümü sanırdım ve bu korkunç bir şeydi” diye de ekliyor.

Güç Yüzükleri 2. Sezonu Sauron’un Yükselişini Anlatıyor!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi 2022’de ilk kez ekrana geldiğinde, tüm mesele izleyicileri Orta Dünya’ya geri götürmekti. Özellikle de Frodo ve Bilbo’nun maceralarından çok önceki İkinci Çağ’ı canlandırmak ve Harfoot’lar, Elfler, Cüceler ve İnsanlardan oluşan ırkları tanıtmaktı. Ancak ilk sezon ilerledikçe dizi, dizi yapımcıları J.D. Payne ve Patrick McKay’in öncülüğünde, Galadriel ve Elrond’un erken dönem maceralarını ve yüzüklerin dövülmesini içeren bir yapımdan daha fazlası olduğunu kanıtladı. Ayrıca, Yüzük Kardeşliği’nin ikonik önsözünde Orta Dünya’daki korkunç hakimiyeti özetlenen Karanlık Lord Sauron için de bir tür başlangıç hikayesi oldu.

Şimdi 2. Sezonda, büyük resim netleşiyor. Güç Yüzükleri aynı zamanda Sauron’un yükselişinin de hikayesi. McKay, Güç Yüzükleri 2. Sezon sayımızda Empire’a şunları söylüyor: “Bu diziyi yapmak ve mitolojinin bu dönemine yerleştirmek için tek bir neden seçmeniz gerekseydi, o da bu olurdu” “İlk dakikadan itibaren Milton’ın Kayıp Cennet’inden, Walter White ve Tony Soprano’dan ve Sauron’un nasıl bu büyük kötü kahramanlar gibi olma potansiyeline sahip olduğundan bahsettik” McKay’e göre bu, uzun zamandır uyarlanması için yalvarılan Tolkienvari bir hikaye. “Bu ekranda daha önce anlatılmamış büyük bir hikaye.”

Birinci sezonun büyük çoğunluğunda Sauron, Halbrand kılığında sinsice dolaşıyor ve Galadriel’in burnunun dibinde ipleri elinde tutuyordu. Ancak ifşa olduktan sonra, 2. Sezon için yeni bir kişiliği var: zarif Elf Annatar. Onun yeniden yaratılması bu kez yeni bir hikâye anlatım alanı sunuyor. McKay 1. Sezon için “Hikayemizin arasında saklanıyordu” diyor ve ekliyor: “Şimdi 2. Sezonla birlikte gelen fırsat şu: Seyirci de işin içinde. Onun kim olduğunu biliyoruz. Ne istediğini gayet iyi anlıyoruz. Eğlenceli olan, diğer insanların da bu ağa düşmesini izlemek. Sezon ilerledikçe, plan başlıyor. Maskeler birbiri ardına düşmeye başlıyor ve son birkaç bölüme gelindiğinde, onun ne kadar kötü olduğunu ve tüm bunları ne kadar derinden planladığını anlıyorsunuz. Sonuç olarak, Morfydd Clark’ın Galadriel’inden Marcella Kavenagh’ın Nori Brandyfoot’una ve Owain Arthur’un Durin’ine kadar dizinin çeşitli konuları birbirine yaklaşıyor. Tüm hikayelerimiz tek bir hikaye haline gelmeye başlıyor ve bu tek hikaye de Sauron’un yeniden ortaya çıkışının herkesi etkilemesi ve tüm dünyayı tehdit etmesi.”

Önümüzdeki sezon Charlie Vickers için yepyeni bir dönem başlıyor. Aktör artık dizideki gerçek rolü Sauron hakkında konuşabiliyor: “Hikayenin bu noktasına geldiğim için çok heyecanlıyım çünkü bu zaman diliminin kanonu bu” diyor. Ve Annatar olarak bolca yaramazlık yapmaya hazır. “Sauron ve Celebrimbor birlikte çalışıyor, yüzükler yapıyorlar. Sauron’un yaptığı her şey başkalarına başkalarına hükmetmek için. Tıpkı Halbrand olayının Galadriel için olduğu gibi, bu yeni görünüm de Celebrimbor için. Yapmasını istediği şeyi yaptırmanın en iyi yolu bu: Herkese hükmedecek bir sürü yüzük yapmak. Mithrillerinizi takın: Karanlık Lord hükmetmeye hazır”.

Güç Yüzükleri 2. Sezonu Sauron’un Yükselişini Anlatıyor! (Kaynak): Empire

Yüzüklerin Efendisi ve Orta Dünya’dan ilginç bilgileri kaçırmamak için takip etmeyi unutmayın.

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Mutlaka Okuyun!

Güç Yüzükleri 2. Sezonunda Yeni Karakter Estrid

Estrid Kimdir? (Güç Yüzükleri 2. Sezonu)

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. sezonuna yeni bir karakter eklendi: Estrid. 1. Sezon hatırladığınız gibi …