Hobbit Üçlemesi Bittiğinde Peter Jackson Ne Yapacak?

Ekran Alıntısı

Önümüzde Aralık’ta çıkacak olan son Hobbit filmi “The Hobbit: The Battle of the Five Armies”ten sonra en çok merak edilen konu şüphesizki Peter Jackson’ın “ne yapacağı”, daha doğrusu “Middle-Earth’e geri dönecekmi?” sorusu….

Ama aslında bunun gerçekleşmesi için en temel sorun J.R.R. Tolkien’in Middle-Earth’le ilgili ekler ve kısa öykü koleksiyonlarının, hiçbir film stüdyolarında hakları bulunmamasıdır. Peter Jackson’ın filmlerinden pek hoşnut olmadıklarını söylersek Tolkien’in varisleri Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit dışındaki diğer tüm materyallerin haklarına sahip durumda.

The-Hobbit-Peter-Jackson-2

Tolkien mirasçılarının Warner Bros’a, eserlerin “içini boşaltarak 15-25 yaş arasındakilerin hoşlanacağı bir aksiyon filmi”ne dönüştüğü ve eserleri “metalaştırdığı” gerekçesiyle 80 milyon dolar tazminat istemiyle dava açılmış ve aynı dava’ya, Warner Bros tarafından karşı dava açılmış ve dava mahkeme tarafından düşürülmüştü.

Tüm bunlara rağmen Richard Armitage geçtiğimiz aylarda MTV’ye verdiği röportajda, en azından Silmarillion’un filme uyarlanması konusunda emin.

Armitage, “Eminimki Silmarillion filmlerinin çekiciliği onu Orta Dünya’ya geri getirecek. Ancak o filmin ne kadar süreceğini Tanrı bilir. Asla ‘asla’ deme. Bence Orta Dünya’ya bayılıyor. Bence neye benzediğini biliyor. Tolkien’in bahsettiği bütün bu dünyaları o yarattı. Bu da belli ki onu çok cezbediyor.”

Mutlaka Okuyun!

hobbitler

Hobbitler Kimdir?

Hobbitler Kimdir? Orta Dünya’nın kaderini değiştiren, Karanlıklar Efendisi Sauron’un kayıp Tek Yüzük’ünü bulan ve yok …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir