Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’teki Peter Jackson Cameo’ları (Pek Bilinmeyen 1 PJ Cameo Rolü)

Yönetmen Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin tümünde cameo rollerde oynadığını olduğunu biliyor muydunuz? Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’teki Peter Jackson cameo’larının hepsini biliyorum diyenleri en sonda bir sürpriz bekliyor.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’teki Peter Jackson Cameo’ları

  1. Peter Jackson’ın ilk cameo’su Yüzük Kardeşliği’nde Sıçrayan Midilli Hanı’nın dışında havuç yiyen adam.
  2. İki Kule’deki cameo’su ise Miğfer Dibi’nde ana geçidi yukarıdan korurken mızrak atan adam.
  3. Kralın Dönüşü filminin normal versiyonunda çok kısa olan, ama extended versiyonda net gözüken Umbar korsanı Peter Jackson’ın 3. cameo rolü.
  4. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk filmine geldiğimizde, Peter Jackson’ı Smaug’un saldırısı sonrası Erebor’dan kaçan bir cüce olarak görüyoruz.
  5. Smaug’un Çorak Toprakları filminde ilk cameo’suna gönderme yapan Peter Jackson, havuç yiyen adamın yine havuç yiyen atasını oynuyor.
  6. Yine aynı filmde Göl Kasabası’nın efendisi için çalışan küfedeki bir ajanı canlandırıyor.
  7. Son filme, yani Beş Ordunun Savaşı’na geldiğimizde ise Bilbo’nun anne ve babasının şöminenin üzerindeki çiziminde Peter Jackson ve eşi Fran Walsh’u görüyoruz. Aynı çizim Yüzük Kardeşliği filminde de var.

peter jackson cameo'ları

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

 

Mutlaka Okuyun!

Philippa Boyens ile The War of the Rohirrim (Rohirrim’in Savaşı) Röportajı

TheOneRing, The War of the Rohirrim (Rohirrim’in Savaşı) animasyon filminin yapımcılarından Philippa Boyens ile gerçekleştirdikleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir