Yüzüklerin Efendisi dizisinin setinden ilk fotoğraflar!

Amazon‘un yapımcılığını üstlendiği Yüzüklerin Efendisi dizisinin setinden ilk fotoğraflar ortaya çıktı. Tanıtım ve reklam gibi konularda oldukça ketum davranan Amazon, fotoğrafları hemen kaldırmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekildiği setin görüntüleri ilk kez ortaya çıktı!

Öncelikle iki şeyi hatırlatmak gerekiyor. Fotoğraflar, ilk bakışta alalede görünüyor. Ancak detaylıca incelendiğinde, uzaktan çekilen bir set fotoğrafı olmasına rağmen çok kayda değer çıkarımlarda bulunabiliyoruz. Dizide kullanılan set sistemi yatay veya dikey olarak boyutlandırmaları değişebilen, modüler ve çok amaçlı bir sistem. Fotoğrafın çekildiği tarihte, setin oldukça yüksek şekilde kurgulandığı dikkatimizi çekiyor.

İlk ipucunu, fotoğraflarda gördüğünüz set yapısının hemen yanında yer alan konteynerlere bakarak ulaşıyoruz. Bu konteynerlerin -standart versiyonlarının- boyutu 2,5 ile 3 metre arasında. Yani Yüzüklerin Efendisi dizisinin sadece bir parçası olan set, tek kelimeyle devasa. Peki, dizi setinin devasa olması ne anlama geliyor? Çekimlerin, aynı Yüzüklerin Efendisi filmlerinde olduğu gibi birebir ya da model versiyonlarında gerçekleşeceği anlamına geliyor! Yani Yüzüklerin Efendisi dizisi, hepimizin hayranı olduğu üçlemede olduğu gibi daha az CGI ve Greenbox içerecek!

Sızdırılan set fotoğraflarının devamında bu detayları çok daha yakından görme imkanı yakalıyoruz. Hatta daha da güzeli, dizide yer alacak hikayeye dair bir ipucu da yakalıyoruz! Hemen yukarıda yer alan fotoğrafta buz ve karla kaplı bir dağ görüntüsü oluşturulmuş. Fotoğraf açısında yer alan, üst üste yerleştirilmiş konteynerlere ve vince bakacak olursak boyutu 10 metreyi aşkın bir dağ kenarı! Bu görüntü, dizide CGI ve Greenbox içeriklerin çok az olacağını gösterdiği gibi ayrıca dizinin hikayesine dair kuvvetli bir tahmin yürütebilmemizi de sağlıyor.

Heyecanlandıran Beklenti: Helcaraxe Buzulu

Dizinin Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda geçeceğini biliyoruz.  İlk iki bölümü 3 saatlik bir film uzunluğunda olacak dizinin Birinci Çağ’ın temel konularını kesinlikle ele alamayacağını biliyoruz. Ancak basit bir flashback yapılmasını engelleyen bir durum yok. Hayranlar olarak bizim beklentimiz ve umudumuz Helcaraxe Buzulu‘nda ufak bir flashback. Ancak Caradhras, Forochel veya bambaşka bir yer de olabilir!

Kim bilir belki de, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Son İttifak Savaşı sahnesinde olduğu gibi yine Galadriel’in sesiyle, Noldor’un Sürgünü dönemini dinleyebiliriz. Ya da Galadriel bir başkasına, -ki bu kocası Celeborn da olabilir, Orta Dünya’ya gelişini anlatabilir. Çünkü, Fingolfin ile beraber Helcaraxe’tan geçen elfler arasında Galadriel de vardı.

Aman ve Orta Dünya’yı karadan birbirine bağlayan Helcaraxe Buzulu’nda, Galadriel’in de yer aldığı Noldor’un Sürgünü neden olmuştur?

Kısaca, Noldor’un sürgününden ve Helcaraxe Buzulu‘ndan bahsedelim. Ağaçların, Melkor ve Ungoliant tarafından yok edilmesinin hemen akabinde, Silmarillerin çalınması ve Finwe‘nin de öldürülmesiyle; Feanor bir yemin etmiş ve tüm Noldor‘u Valinor‘u terk ederek Orta Dünya‘ya dönmeye çağırmıştı. Noldor‘un çoğunluğu bu çağrıya uymuş ve birlikte yola çıkmışlardı.

Feanor, Aman’dan Orta Dünya’ya geçmek için Teleri elflerinin gemilerini istemiş, Teleri elfleri bunu kabul etmeyince ilk akraba kıyımını gerçekleştirmişti. Gemileri alan Feanor, önce kendi destekçileriyle Orta Dünya‘ya geçmişti. Arkadan gelen Fingolfin ve beraberindekiler Orta Dünya‘ya gelemesin diye Losgar Limanında gemileri yaktırmıştı.

Ama geri dönmeye niyeti olmayan Fingolfin; Aman ve Orta Dünya‘yı birbirine bağlayan tek kara parçası olan Helcaraxe‘tan geçmeyi göze almıştı. Helcaraxe, Gıcırdayan Buzul adıyla da bilinen, donmuş bir denizden oluşan, korkunç hava şartlarına sahip bir yerdi. Noldor, buradan çok fazla kayıp vererek geçebilmeyi başarmıştı. Bu olay, tüm Noldor tarihinde, Noldor’un giriştiği en zor iş olarak gösterilir.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin setinden ilk fotoğraflar

Sonraki Önceki
   
 Yüzüklerin Efendisi dizisinin setinden ilk fotoğraflar 
 Yüzüklerin Efendisi dizisinin setinden ilk fotoğraflar 
 Yüzüklerin Efendisi dizisinin setinden ilk fotoğraflar 
Sonraki Önceki

Kaynak: TheOneRingnet

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir