Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yönetmeni Belli Oldu!

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yönetmeni Belli Oldu!

Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümünün yönetmeni belli oldu! Geçtiğimiz sene duyurulan Yüzüklerin Efendisi dizisinin yapımcılığını bildiğiniz üzere Amazon rekor bütçe ayırarak üstlenmişti. Orta Dünya temalı çıkacak olan dizi,  Game of Thrones‘un final sezonun yarattığı hayal kırıklığından sonra içine düştüğümüz fantastik kurgu boşluğunu dolduracak gibi duruyor. Yüzüklerin Efendisi Dizisinin 2020 yılında Amazon Prime üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Amazon Prime, LotronPrime twitter hesabı üzerinden geçtiğimiz aylarda diziyle alakalı haritalar yayınlamıştı. Bu haritaları göz önünde bulundurarak dizinin geçeceği dönemlere dair olası senaryoları video ve yazı aracılığıyla sizlerle paylaşmıştık.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Yönetmeni

Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk iki bölümünün yönetmeni belli oldu!

Deadline Hollywood‘un tweet’ine göre dizinin ilk iki bölümünü J.A. Bayona yönetecek.

Daha önce Jurassic World: Fallen Kingdom, A Monster Calls gibi yapımların da yönetmenliğini üstlenen yönetmen J.R.R. Tolkien‘in romanlarının film adaptasyonu yapan Peter Jackson‘ın izinden ilerleyecek.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yönetmeni: J.A. Bayona

J.A. Bayona (tam adıyla Juan Antonio García Bayona) 9 Mayıs 1975 yılında Barcelona, İspanya’da doğdu. El orfanato (2007), Lo imposible (2012) ve A Monster Calls (2016) gibi yapımların yönetmenliğine imza attı.

Twitter hesabında Yüzüklerin Efendisi dizisinin yönetmeni olmasıyla ilgili tweet atan Bayona, “J.R.R. Tolkien tüm zamanların en sıra dışı ve ilham verici hikayelerinden birini yarattı. Dünyanın pek çok yerinden izleyiciyi Orta Dünya’ya ve 2. Çağ’ın harikalarını keşfetmeye, daha önce hiç görülmemiş bir hikayeyle beraber götürmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Yönetmen seçimiyle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir