Yüzüklerin Efendisi dizisinin yönetmeni J.A. Bayona bir fotoğraf paylaştı

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yönetmeni J.A. Bayona çekim süreciyle alakalı ufak bir ipucu da içeren bir fotoğraf paylaştı. J.A. Bayona paylaştığı fotoğrafa “Haftalar süren çekimlerin yarısından çoğunu tamamladıktan sonraki halim. Daha fazlası yarın!” şeklinde bir not düştü.

Geçtiğimiz günlerde, çekimleri daha önce tamamlanmış olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin pilot bölümlerinin tekrar gözden geçirildiğinin haberini yapmıştık. J.A. Bayona‘nın bu fotoğrafı da pilot bölümlerin “birinin/birilerinin veya bir vakfın” onayına sunulmak üzere yeniden düzenlendiğini doğrular nitelikte. Yani diziyi beklediğimizden biraz daha geç tarihlerde seyredeceğiz. Neden? Şöyle söyleyelim, pilot bölüm düzenlemesi tamamlanana kadar dizinin kalan bölümleri ile ilgili bütün işlemler duraksatılıyor. Pilot bölüm onay aldıktan sonra ise prodüksiyon kaldığı yerden çalışmalarına devam ediyor. Şu anda da Yüzüklerin Efendisi dizisi için de aynı süreç işliyor. Bu da diziyi beklediğimizden daha geç tarihte göreceğimiz anlamına geliyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yönetmeni

Yüzüklerin Efendisi dizisinin yönetmeni J.A. Bayona yalnızca ilk iki bölümü yönetecek

Daha önce Jurassic World: Fallen Kingdom, A Monster Calls gibi yapımların da yönetmenliğini üstlenen J.A. Bayona’nın Yüzüklerin Efendisi dizisinin yönetmeni olarak yalnızca iki bölümde görev yapacak. Fakat bu ilk iki bölümün önemi çok büyük. Çünkü bu bölümler 90’ar dakika sürecek ve neredeyse üç saatlik bir film uzunluğunda olacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu toplam sekiz bölüm olacak ve kalan altı bölümün yönetmeni veya yönetmenleri henüz belli değil. Aslında daha da tuhafı dizinin adı da henüz belli değil! Resmi duyurular “Yüzüklerin Efendisi dizisi” olarak yapıldığı için bu şekilde anıyoruz. Ancak dizi Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek ve haliyle Yüzük Savaşları’ndan farklı bir konuyu ele alacak. Ancak Amazon‘un ketum ve tamamen dışa kapalı geçirdiği prodüksiyon ve çekim süreci nedeniyle hâlen bu detayları öğrenebilmiş değiliz. Bu yüzden ufacık bir ipucu dahi olsa inceleyip size aktarmaya çalışıyoruz. Umuyoruz ki Yüzüklerin Efendisi dizisi beklediğimize değecek!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir