Amazon, Yüzüklerin Efendisi Online Oyununu İptal Etti.

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisiyle yakın tarihlerde, 2019 yılında duyurduğu 2. Çağ’da geçecek Yüzüklerin Efendisi Online oyununu iptal etti. Bloomberg’den Jason Schreier‘in haberine göre free to play olarak bilgisayar ve konsola çıkarılması planlanan The Lord of the Rings MMORPG’si Amazon ve Tencent Games arasındaki sözleşme anlaşmazlığı nedeniyle iptal edildi.

Yüzüklerin Efendisi Online oyunu Athlon Games tarafından 2019 yılında, “Yüzüklerin Efendisi döneminden uzun zaman önce yaşanan olayları, Tolkien’in evreninde olan ve daha önce hayranlar tarafından görülmeyen yaratıkları; halkları ve toprakları keşfedeceğiz.” denilerek duyurulmuştu. Athlon’un (Leyou bünyesinde) Tencent tarafından alınması sonrasında, Amazon ve Tencent arasında sözleşme üzerinde fikir ayrılıkları yaşandığı gerekçesiyle Amazon, Yüzüklerin Efendisi Online oyununu İptal Etti.

Yüzüklerin Efendisi Online oyununu iptal etti
Amazon başlangıçta sessizliğini korumayı tercih etti ancak bugün (17.04.21) Bloomberg’e mülakat veren bir yetkili “Şartlar devam etmeye uygun değildi.” dedi ve  “Yüzüklerin Efendisi IP’sini seviyoruz ve kullanıcıları bu oyunu sunamamak bizi hayal kırıklığına uğrattı.” sözleriyle üzüntüsü belirtti.

Amazon, 2014 yılında Amazon Games Studios’u duyurduğundan beri piyasaya başarı yakalamış bir oyun sunamadı. Çoğu oyun iptal edildi ya da ertelendi. Fakat Amazon’un müstakbel CEO’su Andy Jassy, Amazon Game Studios’tan ümitli olduğunu ve ekibinin gelecekte başarılı olacağını düşündüğünü söyledi.

Alternatif Yüzüklerin Efendisi Online Oyunu: 14 Yıllık Hazine LOTRO

Yüzüklerin Efendisi Online oyununu iptal etti

Amazon, Yüzüklerin Efendisi Online oyununu iptal etti ancak bu Orta Dünya’yı MMORPG dünyasında gezemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Korkmayın, LOTRO var!

The Lord of the Rings Online, diğer adıyla LOTRO, mekan tasarımı büyük oranda Tolkien’in kitaplarına uygun olan bir Orta Dünya oyunudur. 2007 tarihli devasa online rol yapma oyununa yeni başlayanlar için rehber videolarımız yakında youtube hesabımızda yayınlanacak! Oyun hakkında bilgi almak için Discord serverimize katılabilirsiniz. Steam üzerinden ve kendi sitesinden indirebileceğiniz oyun belirli bir kısma kadar free to play olarak oynanabiliyor. Ancak maalesef zamana uyum sağlayamayan ve sağlıklı yaşlanamayan bir oyun olduğu için ilk etapta yeni başlayacak oyunculara çok cazip gelmeyebiliyor. Fakat üzülmeyin! Çünkü oyuna 2022 yılında gelecek görsel ve mekanik güncelleme ile daha popüler hale gelmesini bekliyoruz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: The Verge & Bloomberg

Mutlaka Okuyun!

OrtaDunyaCom Orta Dünya t24 Söyleşi

OrtaDunyaCom Söyleşisi Yayınlandı. Orta Dünya’ya adanmış bir Türk ekip!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin Londra’daki Dünya Prömiyerinde Orta Dünya topluluğumuzu temsil etme ve ilk iki …

3 yorum

  1. Teşekkürler haber için, Amazon diziyle birlikte, elindeki halihazırdaki işbirliklerini de kullanarak iyi bir oyun projesine başlar umarım.

  2. iptal edildiği daha iyi olmuştur, som-sow gibi orta dünyayla yakından uzaktan alakası olmayan bir oyun tasarlamalarından iyidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir