BBC ve ITV’den Netflix’e rakip platform Britbox!

Britbox

Türkiye pazarına yerel içeriklerle ve reklamlarla başarılı bir giriş yapan Amerikan dijital yayın platformu Netflix‘e Britbox isimli İngiliz rakip geliyor.

İki büyük İngiliz firması BBC ve ITV yaptıkları ortak açıklamayla yeni yayın platformunda son aşamaya geldiklerini ve resmi işlemleri bitirmeye hazırlandıklarını bildirdiler.

Sherlock ve The Crown gibi Türkiye‘de de oldukça geniş bir kitlenin seyrettiği dizilerle bilinen BBC ve ITV kendi yapımlarının yer alacağı yayın platformu daha önce de konuşulmuştu. Ancak projenin oluştuğu 2010 yılında dijital yayın ağları bu kadar popüler değildi. Bugün ise Netflix‘ten sonra pek çok dijital yayın platformu oluşmaya başladı. Örneğin Disney+’da iki büyük dizi haberini vererek yakında açılacağını duyurmuştu.

İngiliz yayın platformu Britbox

Britbox ismini taşıyacak platformunun 2019‘un son aylarında açılması bekleniyor. İnternet sitesi açık olan Britbox platformuna şu an için sadece Birleşik Devletler ve Kanada‘dan üyelik açılabiliyor.

Hem oyun dünyasında hem de sinema-televizyon dünyasında tabiri caizse mantar gibi oluşan platformlara karşı mesafeliyiz. Ayrı ayrı üyelikler ve haliyle ücretler verme fikri bizleri sinirlendirse de bardağın dolu tarafını görmekte de fayda var. Rekabetten doğan kalite ve çeşitlilik için bu platformların katkıları yadsınamaz. Zamanın bizi haklı çıkarmasını ve Britbox platformunun efsane dizilerin haberlerini sizlerle paylaşmayı umut ediyoruz.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi dizisinde bir oyuncu daha belli oldu!

İkinci Çağ‘da geçeceği kesinleşen Yüzüklerin Efendisi dizisinde bir oyuncu daha belli oldu. BBC ve HBO‘nun …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir