Cirdan, Güç Yüzükleri’nin 2. sezonunda yer alacak! (TIME Özel Haberi)

TIME dergisi dizinin yapımcıları ile yaptığı röportajla Cirdan’ın Güç Yüzükleri dizisinin 2. sezonunda kesinlikle yer alacağını doğrulamış oldu. TIME’ın haberinden bu bölümü direkt çevirerek sizlerle paylaşıyoruz.

Cirdan Güç Yüzükleri’nin 2. sezonunda yer alacak!

İşte bildiklerimiz: Prime Video’da 2 Eylül’de yayınlanacak olan dizi, Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda, Frodo ya da Aragorn gibi kahramanların doğmasından binlerce yıl öncesinde geçecek. McKay ve Payne, Sauron’un yükselişini, tek yüzüğün yapılışını ve Orta Dünya’nın kaderi için Sauron ile elfler ve insanlardan oluşan son ittifak arasındaki savaşı anlatan Yüzüklerin Efendisi’nin eklerinden büyük ölçüde yararlandılar. Elfler Tolkien’in dünyasında ölümsüzdür, bu nedenle Yüzüklerin Efendisi hayranları Galadriel (Morfydd Clark) ve Elrond (Robert Aramayo) gibi tanıdık yüzleri görmeyi bekleyebilirler. (Her iki karakter de Peter Jackson’ın film üçlemesinde yer almıştı).

Ancak hayranların en sevdiği karakterlerden biri kayıp: Elflerin en yaşlısı ve en bilgelerinden biri olan Círdan. TIME, Gemiyapımcısı Círdan karakterinin Güç Yüzükleri’nin 2. Sezonunda dizideki yerini alacağını özel olarak açıklayabilir.

cirdan güç yüzükleri rings of power

Payne, “Çok fazla bilgi vermek istemiyoruz ama insanların 2. Sezonda tanışacakları için heyecan duyduğumuz karakterlerden biri Gemiyapımcısı Círdan” diyor. “Hikayemizin geçtiği dönemde, Orta Dünya’da bilinen elflerin en yaşlısı o. Hatta o kadar uzun yaşamış ki sakalı bile varmış.”

Círdan, Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi metinlerinde sakallı olarak tanımladığı tek elftir. Diğer elflerin sakal bırakıp bırakmadığı Tolkien akademisyenleri ve hayranları arasında çok tartışılan bir konudur.

Círdan’dan Tolkien lore’unda birkaç kez bahsedilir. Elf, elf kralı Gil-galad ile birlikte Sauron’a karşı savaşır. Elrond ile birlikte, Kıyamet Dağı’nın eteklerindeki savaştan sonra Isildur’u tek yüzüğü yok etmeye teşvik eder ve böylece sadece İkinci Çağ’ın hikayesinde değil, Üçüncü Çağ’daki Yüzüklerin Efendisi olaylarının oluşumunda da önemli bir rol oynar.

Fakat Círdan Yüzüklerin Efendisi’nde sadece bir kez görünür. Serinin sonunda Orta Dünya’dan ayrılmak üzere gemiye binen Galadriel ve Elrond’un da aralarında bulunduğu elf topluluğunu selamlar. Bölüm şöyledir: “Kapılara geldiklerinde Gemiyapımcısı Círdan onları karşılamak için öne çıktı. Çok uzun boyluydu, sakalı uzundu, kırlaşmış ve yaşlanmıştı ama gözleri yıldızlar kadar keskin bakıyordu.”

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

The Lord of the Rings: Rings of Power yani Güç Yüzükleri dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: Círdan Güç Yüzükleri’nin 2. sezonunda yer alacak! (TIME Özel Haberi)

Mutlaka Okuyun!

Adar'ın yeni aktörü Sam Hazeldine

Adar’ın Yeni Aktörü Sam Hazeldine Röportajı (Güç Yüzükleri)

“Entertainment Weekly ‘ye konuşan Adar’ın yeni aktörü Sam Hazeldine, ’Karanlık bir karakter ama kendini kötü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir