Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yönetmeni Peter Jackson mı Olacak?

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yönetmeni Peter Jackson mı Olacak?

Orta Dünya’ya ait olacak bir dizinin yapılacağını 2017’nin sonlarına doğru öğrenmiştik. Uzun bir süreçten sonra ise dizinin yapımcılığını üstlenen firma  Amazon olmuştu ve başlangıç tarihi 2020’ye yöneltmişti. Dizi içerisinde bulunacak karakterlerin, oyuncuların ve mekanların neler olduğu hakkında herhangi bir bilgi Amazon tarafından paylaşılmadı. Bu seçenekleri bir araya getirmede en üst sırada duran yönetmenin ise Amazon tarafından hala arayış içerisinde olduğunu söylemek gerekiyor.

Peter Jackson

2020’ye kadar çekimlere başlaması gereken Amazon, kolları sıvayıp yönetmen koltuğuna Peter Jackson’ı oturtmak için görüştüğü söylentileri dönmeye başladı. Yüzüklerin Efendisi dizisi için büyük bir bütçeyi ayıran ve dizinin başarılı olması adına hiçbir şekilde maliyetten kaçmayacak olan Amazon’un, Peter Jackson ile görüşmesi bu konu için garip kaçmayacaktır.

Amazon oldu ki Peter Jackson ile anlaştı ve yönetmenlik koltuğuna Peter Jackson oturdu, ne olur? Her şeyden önce, The Hobbit ve Lord of the Rings serisinin yönetmeni olan Peter Jackson’ın filmler içerisinde kullandığı fikirlere Amazon’un dizisi de sahip olmuş olur. Bununla birlikte izleyicilerin sevdiği şeyler ekran başında dizi sayesiyle tekrar gözükür ve başarılı bir iş ortaya çıkmış olur. Yıllar boyu Peter Jackson’ın kulağına fısıldayan, Twitter’dan yazan, hatta direkt olarak yüzüne şikayette bulunan kişiler bulunuyor. Peki bu şikayetler nedir? Filmde olmayan şeyler, filmde olan şeyler (kitapta olmamasına rağmen oluşturulan karakterler örneğin) ve dahasını PJ fark etmiştir ve dizinin yönetmenlik koltuğuna oturursa; doğru ve yanlışı ayıracaktır.

Peter jackson

Eğer yönetmenlik koltuğuna PJ oturursa mutlu olur musunuz? Diziyi iyi yerlere getireceğine inandığınız başka bir yönetmen var mı peki? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ve dizi hakkında yeni haberleri öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayın!


Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

4 yorum

  1. yüzüklerin efendisi serisinin 3 filmi de şahaserdi. bunu kimse inkar edemez. Hobbit serisi de genel olarak bakıldığında “iyi” kategorisine sokabiliriz. ama daha ötesi olamaz. bunun nedeni de kitabın 3 filme bölünmesi oldu. filmler yoğunluğunu yitirdi. eğer peter jackson hobbiti 3 film yerine 2 film olarak çekseydi çok daha başarılı bir yapım ortaya koyardı ki o para kazanmayı seçti. yine de dediğim gibi kimse hobbit serisine de kötü diyemez.

    dizi konusunda ise ne kadar kızsak etsek de en güvenebileceğimiz isim yine kendisi olur o yüzden. en azından seriyi özüne sadık bir şekilde ekrana yansıtır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir