Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Açıklandı!

Yüzüklerin Efendisi dizisi için 2017’nin sonlarına doğru Amazon ve Netflix, dizi hakları için rakip olmuştu ve kazanan firma Amazon olarak açıklanmıştı. Diziyi yapmak için 250 milyon dolar ödeme yapan Amazon, dizinin 5 sezon olması için anlaşma yapıldığını ve dizi içerisinde spin-off (yan dizi) olabileceğini de vurgulamıştı. Peki sadece dizinin hakları için 250 milyon dolar ödeme yapan Amazon, dizi için ne kadar bütçe ayırmış.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Açıklandı!

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Açıklandı: 1 Milyar Dolar

Görüşülen film stüdyolarının verdiği seçenekler doğrultusunda; dizinin çekilecek yerleri, inşa edilecek dizaynlar ve diğer tasarımlar, oyuncu kadrosu, görsel efektler ve üretici ayaklı çalışanlara maliyet 1 milyar doları geçebilecek doğrultuda. Eğer Amazon herhangi bir stüdyo ile yakın zamanda anlaşırsa ve 2020’ye kadar çekimlere başlarsa gelmiş geçmiş en pahalı dizi konumuna gelecek.

Amazon’un yayınlayacağı ama yapımcılığını başka bir stüdyonun yapacağını hepimiz biliyoruz. Dizinin yapımı ve çekimini üstlenecek stüdyoların arasında HarperCollins, New Line ve Warners Bros. şirketleri bulunuyor. Bunun açıklamasını yapan Dan Scharf, dizinin en iyi stüdyo ile bir araya getirilmesi için geniş çaplı hazırlıklar yaptıklarını belirtti.

Amazon eğer içinde bulunduğumuz iki yıl içerisinde çekimlere başlamazsa otomatik olarak dizinin, Orta Dünya’nın hakları sahibine geri dönecek. Bu yüzden kolları sıvayıp her yerden çalışmalara başlayan Amazon, gün geçtikçe yeni açıklamalar ile birlikte dizi ekibinde oluşacak kadro hakkında bilgiyi bizlerle paylaşacak.Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Açıklandı!Dizinin yönetmen koltuğunda oturacak isim hala net olmadığından, bütçe ile birlikte ortaya atılan yönetmen söylentisi ise Peter Jackson oldu. Peter Jackson’ın menajerinin Amazon ile görüştüğü belirtilirken, bundaki asıl amacın filmlerde kullanılan bazı karakterleri ve yine filmde kullanılan dizaynları, mekanları Peter Jackson’ın bilgisi ve yönlendirmesi doğrultusunda dizi içerisinde kullanmak diyebiliriz. Bu konuda daha fazla fikre sahip olmak istiyorsanız “Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yönetmeni Peter Jackson mı Olacak?” başlığımızı inceleyebilirsiniz. Bütçe ve yönetmenlik hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir