İsveçli Yönetmen Brändström: “Güç Yüzükleri’nin 2. sezonu çok daha iyi olacak!”

Yüzüklerin Efendisi dizi ekibi eleştirileri dinliyor: “Güç Yüzükleri’nin 2. sezonu çok daha iyi olacak.”

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin yeni sezonundaki 8 bölümden 4’ünü yöneten İsveçli yönetmen Charlotte Brändström, dizinin 2. sezonunu daha karanlık, yıpranmış ve kirli hale getirmeye çalıştıklarını açıkladı.

Güç Yüzükleri'nin 2. sezonu çok daha iyi olacak.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin ilk sezonu, şimdiye kadar yapılmış en pahalı dizi sezonu. Bu durum da elbette ki, Yeni Zelanda’da yapılan çekimlere yansıyan etkileyici ve ayrıntılı dünyanın rolü vardı. Ancak birçok izleyici, bazı zırhlar ve fazla şık giyimli oyuncular konusunda bazı eleştirilerde bulunmuştu. Her şeyin biraz fazla cilalı ve yeni alınmış göründüğü düşünülmüştü. Bu eleştiriler, dizinin ikinci sezonunda tekrarlanmayacak gibi gözüküyor.

İsveçli yönetmen Charlotte Brändström, Şubat ayında yeni mini dizisi “Shogun” ile gündemde, ama MovieZine ile yaptığı uzun bir röportajda “Güç Yüzükleri”nin 2. sezonu hakkında da kısa bir yorum yapma fırsatı buldu:

“Bildiğim ve doğrulayabildiğim şey, daha karanlık, daha keskin ve karakter odaklı olacağı. Bence çok ilginç bölümlerimiz var. Noel’de sadece kaba kurgu haliyle hepsini izledim. Bence Güç Yüzükleri’nin 2. sezonu çok daha iyi olacak. Daha yıpranmış, ya da biraz daha kirli yapmaya çalıştık sanırım. Ve sadece görüntüsel olarak değil, mümkün olduğunca daha çok otantik yapmak için. Bu sezonda da çok şaşırtıcı dönüşler olacak.”

İlk sezon yayınlandığında, dizinin yapımcıları J.D. Payne ve Patrick McKay, kostümlerin çok yeni göründüğü konusunda kendilerinin de hemfikir olduğunu yalanladılar. “Bazen kıyafetler gerçekten yeni oluyor” dediler örneğin THR muhabirine, o da Payne ve McKay ile yaptığı röportaj sırasında yeni kıyafetler giydiğini doğruladı. Ama Brändström’ün ikinci sezonun toplam sekiz yeni bölümünden dördünü yönettiği göz önüne alındığında, izleyicilerin bu konudaki “geri bildirimlerini” biraz olsun dikkate aldıkları anlaşılıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2. sezonunun tam olarak ne zaman prömiyer yapacağı ise hala belirsiz. Brändström’ün 2. sezonu efektsiz haliyle Noel’de izlemek için bir fırsat bulduğu göz önüne alındığında, en azından 2024’ün sonunda bir prömiyer umabiliriz – ya da en geç gelecek yılın başında.

Peki siz Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin ilk sezonki kostümlerini nasıl buldunuz?

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 3. Sezon Onayı Aldı!

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Kaynak: MovieZine

Mutlaka Okuyun!

güç yüzükleri 3. sezon onayı

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 3. Sezon Onayı Aldı!

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 3. sezon onayı aldı! Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 3. Sezon Onayı …