Howard Shore Geri Dönüyor ve Bear McCreary Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Dizi Müziklerinin Bestecisi!

Merakla beklediğimiz Güç Yüzükleri dizi müziklerini Howard Shore ise dizinin tema müziği için Orta Dünya’ya geri dönüyor. RollingStone’un müjdesi ile daha önce bizlerin de paylaştığı haber doğrulanmış oldu.

Rolling Stone UK, ünlü besteci Bear McCreary’nin Amazon’un beklenen The Lord of the Rings The Rings of Power dizi müziklerini bestelediğini açıkladı.

The Walking Dead ve Snowpiercer’daki çalışmalarıyla tanınan Emmy ödüllü besteci, Orta Dünya’nın Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nde anlatılan olaylardan binlerce yıl öncesini göstermek için zamanı geri alacak olan dizinin tüm bölüm müziklerini hazırladı.

güç yüzükleri müzikleri howard shore bear mccreary

Güç Yüzükleri Dizi Müzikleri Emin Ellerde

McCreary’nin yanı sıra, Oscar ödüllü besteci Howard Shore da ana temayı besteliyor ve Peter Jackson’ın sevilen Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinin müziklerini yapan Shore’un Orta Dünya’ya dönüyor.

Tüm müzikleri keşfetmek için dizinin 2 Eylül’deki tanıtımına kadar beklememiz gerekecek. Yine de Amazon Music bugün (21 Temmuz) McCreary’nin dizi için bestelediği iki parçayı yayınladı. Tanıtılan ‘Galadriel’ ve ‘Sauron’ adlı parçalar şimdiden dinlenebilir.

McCreary, “Bu dizinin müziğini bestelemek için yola başlarken Howard Shore’un müzikal mirasını onurlandırmaya çalıştım” dedi. “Onun görkemli ana temasını duyduğumda, onun teması ile benim orijinal müziğimin ayrı ayrı hazırlanmış olmalarına rağmen birbirlerine ne kadar güzel uyduklarını fark ettim. Orta Dünya’ya yapacağımız bu yeni müzikal yolculukta seyircilerin bize katılması için sabırsızlanıyorum.”

güç yüzükleri dizi müzikleri galadriel elendil

Amazon Stüdyoları Amazon’un Global Müzik Direktörü Ben Bowen ise şunları ekledi: “Tolkien efsanesi hakkındaki derin bilgileri ve çağımızın en büyük müzik yeteneklerinden ikisi ile Howard ve Bear’ın Orta Dünya’ya yapılan bu destansı yolculukta bizimle olmasından büyük heyecan duyuyoruz.”

Amazon dizisi, Orta Dünya tarihinin efsanevi İkinci Çağı’nı ilk kez ekrana getirmekle sorumlu yapımcılar J.D. Payne ve Patrick McKay tarafından yönetiliyor. Görece barış döneminde başlayan dizi, aralarında Galadriel (Morfydd Clark) ve Elrond (Robert Aramayo) gibi tanıdık yüzlerin de bulunduğu bir grup karakteri de işleyecek.

5 sezonluk drama, 2 Eylül Cuma tarihinde dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede birden fazla dilde sadece Prime Video’da prömiyerini yapacak ve yeni bölümler haftalık olarak yayınlanacak.

Güç Yüzükleri dizi müzikleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Galadriel ve Sauron isimli müzikleri beğendiniz mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

“Güç Yüzükleri dizisine nasıl hazırlanmalıyız? Kitapları okumamız gerekiyor mu? Eğer okumaya karar verirsek hangi kitapları okumalıyız?” sorularına yanıt verdiğimiz YouTube videomuzu izlemeyi unutmayın.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisi Rings of Power (Güç Yüzükleri) ile ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: RollingStone.co.uk

Mutlaka Okuyun!

Adar'ın yeni aktörü Sam Hazeldine

Adar’ın Yeni Aktörü Sam Hazeldine Röportajı (Güç Yüzükleri)

“Entertainment Weekly ‘ye konuşan Adar’ın yeni aktörü Sam Hazeldine, ’Karanlık bir karakter ama kendini kötü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir