Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi Geliyor! (The Hunt for Gollum)

Efsanevi yönetmen Peter Jackson The Hunt for Gollum ile Orta Dünya’ya geri dönüyor! Warner Bros. Discovery Yüzüklerin Efendisi için yepyeni bir film yapacağını duyurdu.

Filmin adının “The Hunt for Gollum” olması ve 2026 yılında çıkması bekleniyor. Gollum’u yeniden canlandıracak ve aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenecek olan Andy Serkis, “Geri döndük, kıymetlimiss…” dediği bir paylaşımıyla heyecanını bizlerle paylaştı bile.

Peter Jackson, Fran Walsh ve Philippa Boyens ise yapımcılar olarak bu filmin her aşamasında yer alacaklar.

The Hunt for Gollum Hikayesi

The Hunt for Gollum, Yüzüklerin Efendisi’ndeki olayların hemen öncesindeki zaman diliminde geçmektedir. Bilbo’nun yüzüğün Tek Yüzük olduğundan şüphelenmeye başlayan Gandalf, yüzüğün geçmişini eksiksiz olarak öğrenmek için Aragorn’dan Gollum’un peşine düşmesini rica eder. Aragorn ise, Mordor’da gördüğü işkence sonrası salıverilen Gollum’u Ölü Bataklıklar’da yakalar ve Thranduil’in Krallığı’na, yani Kuyutorman’a teslim eder.

Bu yüzden filmde Gollum’un yanı sıra: Aragorn, Gandalf ve Thranduil’i de göreceğiz. Legolas, Elrond ve oğulları, Galadriel, Shelob, Sauron’un Ağzı ve hatta bizzat Sauron filmde görme ihtimalimiz olan diğer karakterler. Karakterler eski oyuncular tarafından gençleştirme metodu kullanılarak CGI ile mi, yoksa yeni oyuncular tarafından mı canlandırılacak henüz bilinmiyor.

Yüzüklerin Efendisi Telif Hakları Ne Durumda? Orta Dünya Telif Hakkı Kimde?

Yüzüklerin Efendisi ve Orta Dünya’dan ilginç bilgileri kaçırmamak için takip etmeyi unutmayın.

Eğer bir Yüzüklerin Efendisi hayranıysanız, Orta Dünya sohbetleri için sizi Discord kanalımıza davet ediyoruz: https://discord.gg/ortadunya

Mutlaka Okuyun!

peter jackson cameo'ları

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’teki Peter Jackson Cameo’ları (Pek Bilinmeyen 1 PJ Cameo Rolü)

Yönetmen Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin tümünde cameo rollerde oynadığını olduğunu biliyor muydunuz? …