Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand) Röportajı

Loopers’ın yayınladığı Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand) konuk oldukları bir programda Tolkien’in yazdığı favori karakterleri, bildikleri dilleri ve Halbrand karakterinin nasıl bir geçmişi olduğuna dair sorulara yanıt veriyor.

Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand) Röportajı

güç yüzükleri numenor galadriel halbrand Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand)
Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand)

En sevdiğiniz Tolkien karakteri kim?

SORU: Sadece birkaç dakikam olduğunu biliyorum. Güzel, kolay bir soruyla başlamak istedim. En sevdiğiniz orijinal Tolkien karakterleri hangileri?

Charlie Vickers: Orijinal karakterlerden birini mi kastediyorsunuz?

Tolkien’in yazdığı.

Vickers: Kaynak materyalde. Zor bir soru. Benimki, eğer bu konuya girmek istiyorsak, muhtemelen Beren’dir. Beren’in hikayesini, Lúthien’i seviyorum.

Morfydd Clark: Evet, sanırım ben de Lúthien diyecektim.

Vickers: Biz Beren ve Lúthien’iz. Belki de Lúthien benim favorim çünkü gerçekten sağlam işler yapıyor.

Clark: Evet.

Vickers: Beren de öyle.

Clark: Evet.

Beraber çok iyi işbirliği yapıyorlar, değil mi?

Clark: Evet, kesinlikle.

Vickers: Evet, aynen. Birlikte iyi çalışıyor muyuz?

Clark: Umutluyum.

Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand)
Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand)

Morfydd, İngilizce, Galce ve İsveççe konuştuğunuzu fark ettim. Bu doğru mu?

Clark: Hayır, maalesef değil. Keşke İsveççe konuşabilseydim. Galce konuşuyorum. İsveç’te doğdum ama maalesef hiç İsveççem yok. Ama Galce konuşabiliyorum, bu yüzden Elf dili ile ilgili bir şeyde olduğum için gerçekten heyecanlıydım.

Lehçe koçundan ve dizi yapımcılarından dilin burada çok önemli olduğunu duymuştuk. Bu durum Galadriel’e ekranda hayat vermenizi nasıl etkiledi?

Clark: Galce’de çok daha romantik ve derin olabildiğimi hissediyorum. Dolayısıyla bu işime yaradı çünkü şöyle düşünüyordum: “Kalbinin dili ne? Hangi dilde düşünüyor? Bunu ne kadar kullanıyor ve öfke anında Quenya devreye girer mi?” Bu gerçekten çok faydalı oldu. Kendimle gurur duydum. Dizinin çekimleri sırasında iki dilli olmakla bu bağlantıyı kurmak gerçekten güzeldi.

Vickers: “Rüyasını hangi dilde görüyor?” diye de eklenebilir. (Clark’ın sorularına ek olarak.)

Clark: Evet.

Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand)
Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand)

Vickers, Halbrand’ın geçmişinden kaçmadığını iddia ediyor.

SORU: Charlie, biraz kurcalayacağım. İzin verilmeyen şeyleri söylemekten çekinmeyin. Karakterleriniz bir gemi batığında tanışıyor. Kaynak materyalden Galadriel’in geçmişi hakkında çok şey biliyoruz ama Halbrand hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Ama geçmişinizdeki bir şeyden kaçtığınızı duyduk. Karakterinizi neyin motive ettiği ve bununla nasıl bağlantı kurmamız gerektiği hakkında başka bir şey biliyor muyuz?

Vickers: Seyirci için en iyisi… İzleyiciyi, bölümler ilerledikçe ortaya çıkacak olan karakterin geçmişiyle ilgili keşiflere bırakmamız gerekiyor. Geçmişinden kaçma tanımı – bununla boğuşuyorum çünkü ben de bunu kullanıyorum. Ama belki de hayatının bu noktasında geçmişinden kaçmak zorunda değil. Artık orada olmak istemediğini fark etti, bu yüzden de orayı terk etti. Hiçbir şey gelmiyor. [Sanki] o noktada onu kovalayan bir şey varmış gibi hissetmiyor.

İlginç bir şekilde, Galadriel’le tanıştığında, Galadriel neredeyse onun kaçtığı şeyi yaratıyor, çünkü onunla tanışmadan önce, “Daha önce [yaptığım] her neyse onunla işim bitti” diyor. Ama Galadriel onun içinde “Belki de geçmişimde geri dönebileceğim bir şeyler vardır” gibi bir alev yakıyor.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

The Lord of the Rings: Rings of Power yani Güç Yüzükleri dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Kaynak: Morfydd Clark (Galadriel) ve Charlie Vickers (Halbrand)

Mutlaka Okuyun!

Tom Bombadil - Güç Yüzükleri 01

Tom Bombadil Geliyor! (Güç Yüzükleri 2. Sezonu)

Tom Bombadil nihayet Orta Dünya’daki uzun ve maceralı yolculuklardan birine davet edildi. J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir