The Force Awakens Kırılamayan Avatar Rekorunu Kırma Yolunda

Star Wars Kırılamayan Rekoru Kırabilecek Mi?

star-wars-the-force-awakens-international-poster-top-158266-160812

Artık kimseye süpriz değil tabi ki. Star Wars: The Force Awakens’ın kırdığı rekorlar yetti de arttı bile. Ancak film gözünü tüm zamanların en çok gişe yapan filmi Avatar’ın yerine çoktan dikti.

Star Wars: The Force Awakens, seriyi devam ettirecek yeni üçlemenin ilk ayağıyla 18 Aralık 2015’te sinemalarda yerini aldı. Episode VIII ve IX ise çoktan çıkış tarihlerini almış durumdalar. Film, açılış haftasında yerel gişelerde 247 milyon dolarla ve küresel çapta 529 milyon dolarla rekoru çoktan kırdı.

Ancak tabi ki Star Wars, bu yıl büyük bir patlamayla açılış yapan ilk filmi değil. Avengers ve Jurassic World filmleri de, ilk çıktıkları anda Avatar’ı geçmeye çok yaklaşmışlardı. James Cameron’ın epik filmi, aslında çoğu ‘gişe yapan’ filmlerden oldukça düşük bir rakamla açılışını yapmıştı ancak Avatar’ın asıl olayı açılış haftasında sonra başlamıştı ve resmen bir patlama yaşanmıştı.

Haliyle Star Wars’ın çoğu gişe rekorları tahminleri gönül rahatlığıyla yapılabilirken bu kez tahminler biraz çekingen oluyor. Evet, muhteşem bir açılış haftasıydı. Ancak Avengers ve Jurassic World’de tıpkı böyle bir açılış haftası geçirmişlerdi. İki film de tam Avatar’ın yerine elini uzatmış, ancak dokunamadan geri düşmüşlerdi.

Ancak nedense, eleştirmenlerin ve gişe hasılatı tahminleri yapanların gönlü bu kez daha çok Star Wars’tan yana. Herkes dört gözle Star Wars’ın artık kırılamayan rekoru kırmasını bekliyor. O yapamazsa kim yapacak, değil mi?

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce gerçekten de Star Wars, Avatar’ın yerine geçebilir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

 

Mutlaka Okuyun!

Marvel Sinematik Evreni’nde Ampüte Karakterler

Marvel evrenini oluşturan çoğu filmlerde bir ampütasyon sahnesi yer alıyor. Marvel Stüdyoları‘nın yöneticisi ve bütün …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir