Star Wars Episode IX ile Skywalker hikayesi bitiyor

Star Wars Episode IX Skywalker

Star Wars Episode IX

Stars Wars serisi her zaman Skywalker ailesi ile ilgili olmuştu. Geçtiğimiz gün yayınlanan bir programda Oscar Isaac vizyona girecek yeni Star Wars filmi için “Skywalker efsanesinin son filmi. Dokuz hikaye. Son hikaye bunların zirve noktası olacak. J.J Abrams’ın ve Lucasfilm ekibinin ortaya koydukları şey beklentileri kesinlikle karşılıyor.” dedi. 1977 yılında başlayan Skywalker hikayesi Aralık ayında sonlanacak.

Star Wars Episode IX

Eğer filmleri çıkış sırasına göre izlediyseniz Skywalker hikayesi ile önce Luke Skywalker‘ı tanıyarak başlamıştık. Tatooine‘de yaşayan Luke Skywalker‘ın çeşitli olaylar atlatıp Jedi olmasını izlemiştik. Sonrasında yayınlanan filmler hikayenin öncülüne odaklanmıştı. Köle bir çocuk olan Anakin Skywalker‘ın yetenekli bir Jedi oluşunu ve karanlık tarafa geçişinin nasıl olduğunu öğrenmiştik. Disney yönetimindeki Güç Uyanıyor (The Force Awakens) ve Son Jedi (The Last Jedi) filmlerinde ise Skywalker hikayesi çok ilerlemedi. Güç Uyanıyor filminde Rey karakteri Luke Skywalker‘ı bulmuş ve film orada bitmişti. Son Jedi filminde ise Luke Skywalker‘ı Kylo Ren ile çarpışıtı. Sonrasında ise Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi‘nin daha önce yaptığı gibi güce karıştı. Star Wars Episode IX bu hikayeyi birbirine bağlayarak Skywalker efsanesini ele alan son yapım olacak.

Star Wars Episode IX Skywalker
Star Wars Episode IX

Disney yönetimindeki Star Wars filmlerinin vizyon tarihleri hep değişmişti. Bu filmde de gelenek bozulmadı. Güç Uyanıyor (The Force Awakens) yaz ortasında yayınlanacakken Aralık ayında, Son Jedi (The Last Jedi) Mayıs ayında yayınlanacakken o da Aralık ayına ertelenmişti. Ve evet, henüz resmi ismi belli olmayan, Episode 9 ‘da Aralık ayına ertelendi.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Triple Frontier filminin fragmanı yayınlandı!

Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken yeni Netflix yapımı Triple Frontier filmine ait fragman yayınlandı. Ben Affleck, Oscar …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir