Star Wars’ı Bu Kadar Özel Yapan Ne?

Neden Star Wars?

Star Wars

Bildiğiniz üzere Star Wars rekora doymuyor. Önce tüm zamanların Christmas Day rekorunu, sonra Avatar’ın elinde tuttuğu hasılat rekorunu kıran Star Wars serisinin önümüzdeki 5 yılda daha ne rekorlar kıracağını söylemek güç. Fakat bilinen bir gerçek var ki, bu macera sona ermeyecek. Şu anlık 5 yıl içinde 5 film daha çekilecek, sonra devam edebilir de edemeyebilir de. Yeni oyunları da çıkmayabilir ama bu bizim için bittiği anlamına gelmeyecek. Dönüp dönüp tekrar izlenecek filmler, oynanacak oyunlar olduğu sürece yeter de artar bile.

Battlefront

Bu kadar rekor kırdı dedik, haliyle bu da demek ki en çok seyirci sayısı bulunan film oldu. Tüm bu rekorlara, heyecana, 17 Aralık’a geri sayıma, Google’dan BİM’e her şirket/firmanın bunun için bir şeyler yapmasına rağmen hala Star Wars’ın önemini anlamamış insanlar var. Neden bu kadar önemli? Neden bu zamana kadar yapılmış tüm serilerden çok daha büyük?

Han Solo

Oscar Boyson bunu zekice bir yoldan anlatmaya karar vermiş. Öncelikle Star Wars’ın kabak gibi ortada olan etkilerinden bahsetmiş. Bizi çok, çok uzak bir galakside gibi hissettiren tıpkı bizimki gibi olan diyalogları, bizimki gibi kirli olan bir dünyaları, hoşa giden bir şekilde yansıtılmış kişilik özelliklerine sahip robotların olmasının; sevdiğimiz karakterlerin özelliklerinin, izlerken zevk aldığımız hikayede geçen bazı olayların, muhteşem bulduğumuz savaş sahnelerinin seriyi bu kadar özel yapan şeyler olduğuna kanaat getirmiş. Ve daha çokça şeyi… Sizi daha fazla bekletmeden Oscar Boyson ile baş başa bırakalım:

Mutlaka Okuyun!

Adar'ın yeni aktörü Sam Hazeldine

Adar’ın Yeni Aktörü Sam Hazeldine Röportajı (Güç Yüzükleri)

“Entertainment Weekly ‘ye konuşan Adar’ın yeni aktörü Sam Hazeldine, ’Karanlık bir karakter ama kendini kötü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir