Viggo Mortensen Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında konuştu!

Falling filmiyle senaristlik ve yönetmenlik yapabileceğini de ispatlayan Viggo Mortensen NME’ye verdiği bir röpartajında filmde yer almayan bir sahneyi anlattı. Aynı röportajda Viggo Mortensen Yüzüklerin Efendisi dizisi ile ilgili beklentiler hakkında da konuştu.

Oyunculuk kısmında rüştünü ispatlayan Viggo Mortensen, muhafazakar bir baba ve eşçinsel oğlunun yaşadıklarına odaklanan Falling filmiyle de senaristlik ve yönetmenlik de yapabileceğini gösteredi. Film Türkiye’de 21 Mart 2021 tarihinde gösterime girecek.

Viggo Mortensen Yüzüklerin Efendisi dizisi

NME‘ye verdiği röportajında, Yüzüklerin Efendisi’nin extended versiyonunda bile bulunmayan bir sahneden şöyle bahsetti:

“Bir tür flashback olarak çektiğimiz bir sahne vardı. (Aragorn) ve Arwen’in ilk tanıştığı, flörtleştikleri zamanlarda geçiyordu, Çekimlere ara vermeden hemen önceydi, bu yüzden tıraş olmuştum. Beni olabildiğinde genç göstermeye çalışıyorlardı. Farklı bir saçım vardı ve Elf gibi giyinmiştim. Kitaptan uyarlanmış bir sahneydi, çiçekli çayırlarda yürüdükleri bir bölümdü. Çok güzel bir sekanstı belli ki film için gerekli değilmiş. O sahneyi hiç izleyemedim ama çekerken çok keyif almıştım. Bu sahneyi görmek güzel olabilirdi, extended versiyonda bile yok.”

Viggo Mortensen Yüzüklerin Efendisi dizisi
Filmdeki atları gerçekten satın alıp almadığı ile ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

“Aslında üç at satın almıştım. Çekimler biter bitmez satılacaklardı. İkisi benim sürdüğüm atlar, diğeri de Arwen’in Yüzük Kardeşliği’nde sürdüğü ve Kara Süvariler tarafından kovalanan attı. Bu harika sahnede yer alan dublör muhteşem bir kadındı ve onunla dost oldum. Atları ne kadar sevdiğini biliyordum, onun adına satın aldım. Sonuncusu halen sağ ama diğer ikisini kaybettik. Filmler çekilirken bile kayda değer yaştalardı, bundan 20 sene öncesinden bahsediyoruz.”

Viggo Mortensen Yüzüklerin Efendisi dizisi
Röportajın sonlarına doğru, Viggo Mortensen Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında şu soruyu yanıtladı: “Bazı hayranlar dizinin fazla “yetişkinlere yönelik” element taşımasından tedirgin, bunu duymuş muydunuz?”

“Onların, Taht Oyunları (Game of Thrones) gibi olmayı deneyecekleri ve keyfi şiddet ve benzeri şeyler işleyeceklerine dair mi? Bilmiyorum. Seriyi yönetecek olan İspanyol yönetmen J.A. Bayona’nın çok yetenekli olduğunu biliyorum. Yeni Zelanda’da çekim yapıyorlar ve tahmin ediyorum Peter Jackson’ın bazı tavsiyelerinden ve film ekibinin deneyimlerinden faydalanıyorlardır. Doğru bir iş ortaya çıkarmak için her fırsata sahip olduklarını düşünüyorum. İzleyebilecekleri alabilecekleri çok iyi bir örnek var.”

Viggo Mortensen Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında ne kadar ümitliyse, biz de o kadar ümitliyiz. İyi bir iş ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz günlerde dizi kadrosuna katılan 20 yeni oyuncu ile ilgili haberimizi incelemeyi unutmayın.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

KAYNAK: NME

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

2 yorum

  1. Orta Dünya Gezgini

    Gondorun Kralı ümitliyse bizde ümidimizi tutmalıyız. Ümidimizi amazona ve dizide yer alan ekibe bağlayacağız. Viggo Mortensen sinema tarihinde ki en iyi oyuncu seçimlerinden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir