Warcraft III: Reforged Geliyor!

Orgrimmar’ın kuruluşuna, Lordaeron’un düşüşüne, Lich King’in yükselişine Warcraft III: Reforged ile yeniden tanıklık etmeye hazır mısınız? 2002 yılında piyasaya çıkmış olan efsanevi RTS oyunu Warcraft III‘ün 4K’ya kadar çözünürlük destekleyen “Reforged” versiyonu geliyor! Blizzcon’da verilen habere göre yapımcıların amacı Warcraft III: Reign of Chaos ve Frozen Throne‘un klasik tadını ve mekaniklerini korurken oyunun bütün kaplamalarını ve sinematik görsellerini en üst düzey kaliteye çekmek. Fakat özellikle remastered veya remake değil de “reforged” olmasının da bir sebebi var çünkü oyun ne yeniden komple tasarlanıyor ne de sadece görselleri yenileniyor. Aslında ikisinin arasında bir şey yapılıyor ve bu sebeple firma da “Warcraft III: Reforged” ismini vermeyi tercih etmiş.

Warcraft III: Reforged ile Yeni Görseller, Yeni Özellikler!

Mesela oyun içerisindeki kahramanların oyuncular tarafından görünüşlerinin ve cinsiyetlerinin düzenlenebileceği yeni bir özellik de ekleniyor. Bunun yanında Blizzard oyun içi birçok denge düzenlemesinin de yapıldığını belirtmiş. Oyuncuların bir diğer çok sevindiği özellik ise Warcraft III’ün zamanında içerisinden efsanevi haritalarının çıktığı harita editörünün de Reforged versiyona ekleneceği. Böylelikle birçok kişinin severek oynadığı Legion Tower Defence gibi Tower Defence, MOBA veya Survival haritaları yenilenmiş görselleriyle görücüye çıkmış olacak. Yani aynı zamanda doğal olarak oyunun multiplayer özelliği de korunmuş olacak.

Warcraft III: Reforged
Warcraft III: Reforged Resmi Logosu

Oyun şimdiden erken satışa açılmış durumda ve isteyenler Blizzard Mağazası üzerinden sipariş verebiliyor. Oyunun standart edisyonu 30 euro’ya ön satışa sunulmuş durumda. Oyunun çıkış tarihi tam net değil fakat kesin olarak 2019 yılı içerisinde çıkacağı belirtilmiş.

Aynı zamanda Blizzcon katılımcılarına özel oyunun ilk görevi olan ve Arthas ile Undead salgınına yakalanmış bir kasabayı yakıp yıktığımız ve Arthas’ın yavaş yavaş delirmeye başladığı kısım olan “Culling of Stratholme” bölümü oynatılmış, onun da videosuna buradan ulaşabilirsiniz:

Videodan da gördüğümüz üzere oyun içi sinematiklere kadar her şey en üst düzey kaliteye çekilmiş öte yandan oyunun klasik hissiyatı ve mekanikleri ise korunmuş. Artık içimizde ukte olarak kalan ve oyunun orijinalinde çok kötü bir sinematiğe sahip olan Arthas ve Illidan karşılaşmasını çok daha iyi bir şekilde görebileceğiz!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

2 yorum

  1. RTS türünde baya bir gelişmeler olmaya başladı artık. Umarım bu gelişmeler RTS türünü yeniden canlandırmaya yeter.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir