Yüzüklerin Efendisi dizisinin 2. sezonu Birleşik Krallık’ta çekilecek!

Amazon, 20 yıl önce Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi filmlerinin etkisiyle Orta Dünya ile özdeşleşen Yeni Zelanda’yı terk ediyor. Yüzüklerin Efendisi dizisinin 2. sezonu Birleşik Krallık’ta çekilecek.

Peki Amazon neden Yüzüklerin Efendisi dizisinin 2. sezonunu Birleşik Krallık’ta çekmeye karar verdi?

yüzüklerin efendisi dizisinin 2. sezonu

Bu konuda “net” bir resmi açıklama yapılmadı ancak gayrıresmi kaynaklar iki gerekçe üzerinde duruyor.

İlki, Yeni Zelanda’nın Birleşik Krallık’a göre daha maliyetli olması. Amazon’un Birleşik Krallık’ta halihazırda Good Omens, Anansi Boys, Citadel, The Power, The Rig gibi yapımlar için kullandığı setler göz önüne alınırsa bu mantıklı görünüyor.

Bir diğer gerekçe ise Yeni Zelanda’nın oldukça katı pandemi kısıtlamaları olarak iddia ediliyor. Her ne kadar toplum sağlığı için önemli ve başarılı önlemler olsa da, bu kısıtlamaların belli başlı lojistik sorunlara yol açtığı söyleniyor. Oyuncu kadrosunun pek çoğu İngiltere’de yaşayan Yüzüklerin Efendisi dizi ekibinden herhangi bir kimse Yeni Zelanda’dan ayrılıp ülkeye geri döndüğünde 14 gün boyunca karantinada kalmak zorunda kalıyor. Bu durum hem dizi takviminin aksamasına hem de maliyetlerin artmasına neden olacağından mantıklı bir gerekçe olarak görünüyor.

Yine de Amazon Stüdyoları, Yeni Zelanda’dan ayrılmalarına rağmen birinci sezon için %20 vergi indirimi alacak, bu da yaklaşık 114 milyon dolara denk geliyor. Eğer Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri Yeni Zelanda’da devam etseydi bu orana %5 daha eklenecekti.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin 1. sezonunun post-prodüksiyon süreci 2022 ortalarına kadar Yeni Zelanda’da devam edecek ancak Yüzüklerin Efendisi dizisinin 2. sezonu 2022 yılının Ocak ayında Birleşik Krallık’ta çekilecek!

İlk Tepki Elijah Wood’dan!

Frodo Baggins karakteri ile akıllarımıza kazınan Elijah Wood, Yüzüklerin Efendisi dizisinin 2. sezonu Birleşik Krallık’ta çekileceği haberini “facepalm” emojisi ile alıntıladı. Hayran topluluğunun yaşadığı hayal kırıklığını tek bir emoji ile mükemmel bir biçimde özetlemiş oldu.

Elijah Wood, aynı tweetin altında gelen “Hobbit filminin iç mekan çekimleri İngiltere’de yapılmamış mıydı?” sorusuna “Evet, iç mekanlar.” diyerek yanıt verdi.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin resmi twitter hesabı “2 Eylül 2022’de, yeni bir macera başlıyor.” notuyla bir fotoğraf paylaşmış ve dizinin çıkış tarihini duyurmuştu. Duyuruda kullanılan görseli incelediğimiz ve hakkındaki teorileri konuştuğumuz başlığa bakmayı unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili bütün resmi açıklamaların yer aldığı ve diziyle 10 soruya yanıt verdiğimiz YouTube videomuzu izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/Wl9FXzRdT6k

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram, Facebook, Twitch üzerinden takip edebilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

Kaynak

Mutlaka Okuyun!

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor

Gandalf Emekli Olmayı Düşünmüyor! (Sir Ian McKellen Çalışmaya Devam Etmek İstiyor!)

Gandalf emekli olmayı düşünmüyor: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin efsanevi oyuncusu Sir Ian McKellen, emekli …

Bir yorum

  1. İskoçya’nın Yeni Zelanda’dan eksik kalır bir yanı yok neyse ki. Hatta daha güzel bile olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir