Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunundan ilk gameplay videosu yayınlandı!

Daedalic Entertainment ve Nacon‘un yapımını birlikte üstlendiği Yüzüklerin Efendisi: Gollum oyunundan ilk gameplay videosu yayınlandı. The Lord of the Rings: Gollum oyunu 1 Eylül 2022’de, yani The Rings of Power dizisinden 1 gün önce çıkacak ve Gollum kıymetlisinin peşine düşecek!

Gollum Oyununun Konusu ve Oyun Türü

“Bilbo’nun yüzüğü Frodo’ya bıraktığı ve Frodo’nun henüz hiçbir şeyden haberi olmadığı döneme paralel olarak başlayacak. Bu sırada Gollum, Mordor’da, çaresizlik içerisinde yüzüğünü arıyor fakat Sauron’un hizmetkarlarına yakalanıyor. İşte hikayenin başladığı yer burası olacak.”

Gollum oyunu platform, parkur ve maceranı kendin yarat” oyun türlerini bir araya getiriyor. Ayrıca oyunda Oyun zaman dilimi olarak, Bilbo’nun yüzüğü Frodo’ya bıraktığı ve Frodo’nun henüz hiçbir şeyden haberi olmadığı döneme paralel olarak başlayacak. Oyunda, Gollum dışında Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden tanıdığımız bazı karakterleri de göreceğiz. Oyun yapımcılarından Martin Wilkes, IGN‘ye verdiği röportajından şu alıntıyı ekleyelim:

“Oyuncular bölümleri çoğunlukla gizlenerek geçecekler. Ancak düşmanla karşılaşmaları gereken görevler de olacak.” diyor. Ayrıca oyun mekaniğini tarif etmek için ilginç bir örnek veriyor: “Oyun gizlilik ve tırmanma parkurlarını bir araya getirecek. Eğer bir örnek vermem gerekirse, Prince of Persia’yı düşünebiliriz. Çoğunlukla çatışmasız bir oyun olacak ama Gollum düşmanlarını gizlice ortadan kaldırabilecek. “

Sözlerini “Neticede, Gollum’un güçlü yanı kavgada değil kurnazlıkta yatıyor.” diyerek bitiriyor ve oyuncuların girecekleri mücadeleyi önceden tartmaları gerekeceğini söylüyor. Gameplay videosu her ne kadar çok fazla oynanış detayı içermese de çevremizde bize faydası dokunacak etmenlerle etkileşime geçerek, tuzak kurarak/başka bir objeyi harekete geçirerek içine düştüğümüz durumdan kurtulacağımız çok açık.

Sonraki Önceki
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
  Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
  Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi 
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Gollum oyunu 2022'ye ertelendi
Sonraki Önceki

Gollum oyununda Türkçe seslendirme ve alt yazı olacak mı?

Gollum oyunun Steam sayfasında Türkçe arayüz ve alt yazı olacağı görünüyor. Ancak seslendirme konusu henüz netleşmiş değil. Orta Dünya twitter hesabımızdan yaptığımız paylaşımı Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Gollum karakterini seslendiren Bahtiyar Engin “Bakalım Türkçesi kime nasip oluyor…” diyerek alıntıladı. Bizce de Gollum karakterini yeniden Bahtiyar Engin efsanesi seslendirmeli! Biz de bunu mümkün kılmak için Orta Dünya hayran topluluğu olarak elimizden geleni yapacağız.

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

The Rings of Power (Güç Yüzükleri) dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Golum Oyunu

Gollum Oyunu Ön Siparişe Açıldı! (25 Mayıs’ta Çıkıyor!)

Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen The Lord of the Rings: Gollum oyunu için heyecan verici haberler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir