Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit için yeni film ve oyunlar gelecek. Embracer Group, Middle-earth Enterprises’ı satın aldı!

Evet, başlığı doğru okudunuz Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit için yeni film ve oyunlar gelebilir. İsveçli oyun ve yayın şirketi Embracer Group Middle-earth Enterprises’ı (MEE) The Saul Zaentz Company’den satın alarak Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’e ait tüm fikri mülkiyet haklarını bünyesine kattığını duyurdu. Böylece The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) ve Hobbit ile ilgili sinema filmleri, video oyunları, ticari ürünlerin haklarını satın almış oldu. İki firma da fiyatı açıklamadı ancak Variety’nin yıl ortasındaki haberinden dolayı işlemin 2 milyar dolar civarında olduğu düşünülüyor.

TheOneRing.net’in haberini sizler için doğrudan aktarıyoruz:

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit için yeni film ve oyunlar gelebilir!

yüzüklerin efendisi yüzük kardeşliği Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit için yeni film ve oyunlar
Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Tolkien hayranları için bu duyurunun en heyecan verici yönlerinden biri, Embracer’ın “Gandalf, Aragorn, Gollum, Galadriel, Eowyn ve Tolkien’in edebi eserlerindeki diğer karakterler gibi ikonik karakterlere dayanan ek filmleri” değerlendireceğini belirtmesi oldu.

MEE aracılığıyla The Saul Zaentz Company, Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit ile ilgili sinema filmleri, video oyunları, masa oyunları, ticari ürünler, tema parkları ve sahne yapımlarının yanı sıra Tolkien Vakfı ve HarperCollins tarafından yetkilendirilen Orta Dünya ile ilgili diğer edebi eserlerin eşleşen haklarına ilişkin dünya çapında büyük bir haklar kataloğuna sahip olmuştu.

Anlaşmayı duyuran Embracer Group CEO’su ve Kurucusu Lars Winger, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit IP’sini Embracer grubuna kazandırmaktan heyecan duyduğunu söyledi.

The Saul Zaentz şirketinin COO’su şunları söyledi:

Zaentz Company olarak geçtiğimiz yarım yüzyıl boyunca Tolkien haklarını koruma onuruna sahip olduk, böylece Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit hayranları dünya çapında ödüllü epik filmlerin, iddialı video oyunlarının, kaliteli tiyatro ve her türden ticari ürünün tadını çıkarabildi. Şimdi Embracer’ın bu sorumluluğu üstlenmesinden heyecan duyuyoruz ve onların grubunun bu büyük edebi eserlerin ruhuna saygı göstermeyi sürdürürken Tolkien’i yeni zirvelere ve boyutlara taşıyacağından eminiz.

Saul Zaentz Company kırk beş yılı aşkın bir süredir Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’e dayanan çok çeşitli başarılı video oyunları, masa oyunları, sahne prodüksiyonları ve ticari ürünler üretmekte ve tescil etmekteydi.

Embracer’ın yan kuruluşu Asmodee zaten Orta Dünya alanında çalışıyor

Embracer’ın iştiraklerinden biri olan Asmodee Group, masa oyunları ve kart oyunları aracılığıyla Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in çok başarılı bir lisans sahibi. Yüzüklerin Efendisi masa oyununun 20 yıl önce piyasaya sürülmesinden bu yana, Yüzüklerin Efendisi Kart Oyunu ve Yüzüklerin Efendisi Orta Dünya’da Yolculuklar gibi klasikler de dahil olmak üzere 100’den fazla genişletme ile bir düzineden fazla oyun yayınladı.

Güç Yüzükleri’nin başarısına duyulan ilgi

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit için yeni film ve oyunlar
The Rings of Power (Güç Yüzükleri), Laurelin ve Telperion

Middle-earth Enterprises’ın finansal çıkarlarının bulunduğu, Orta Dünya’da geçen ve yakında çıkacak olan önemli eserler arasında çok ses getiren Amazon dizisi The Lord of the Rings Rings of Power, 2024’te vizyona girmesi planlanan animasyon filmi The Lord of the Rings The War of the Rohirrim (Warner Bros) ve mobil oyun The Lord of the Rings Heroes of Middle-earth (Electronic Arts) yer almaktadır.

Yeni filmler için potansiyel

Basın açıklamasında diğer fırsatların arasında Gandalf, Aragorn, Gollum, Galadriel, Eowyn ve J.R.R. Tolkien’in edebi eserlerindeki diğer karakterler gibi ikonik karakterlere dayanan ek filmleri değerlendirmek ve hayranların bu kurgusal dünyayı ticari ürünler ve diğer deneyimler yoluyla tanımaları için yeni fırsatlar sunmaya devam etmek olduğu da belirtiliyor.

Basın açıklamasında filmler için yer alan bu ifadeye ek olarak, İsveçli firmanın aslında bir oyun devi olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yani “Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit için yeni film ve oyunlar gelebilir.” cümlesindeki “oyunlar” gerçekten çoğul.

Middle-earth Enterprises’ın işleyişinde değişiklik yok

Middle-earth Enterprises, yeni kurulan Embracer Freemode operasyonel grubunun bir parçası olacak. Şirket, mevcut Middle-earth Enterprises liderlik ekibi altında bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edecek ve Embracer Freemode yönetimi ve diğer Embracer operasyonel gruplarıyla yakın çalışarak Grup içindeki fırsatları, büyümeyi ve sinerjileri teşvik ederek büyük franchise’ı oluşturmaya ve genişletmeye devam edecek.

Hem SZC hem de Embracer satın alma fiyatını açıklamamayı kabul etti, ancak Variety bu yılın başlarında IP’nin değerinin yaklaşık 2 milyar dolar olduğu tahminlerini bildirmişti.

Embracer Group, neredeyse tamamı video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı olan 125 şirketin sahibidir ve kısa bir süre önce Dark Horse çizgi romanlarını satın almıştı. Borderlands, Duke Nukem ve Hellboy da dahil olmak üzere 85 franchise’a sahip. Bu onların ilk ve en büyük doğrudan IP satın almalarından biri.

War of the Rohirrim animasyon filmi hakkında her şeyi öğrenmek için:

Halihazırda devam eden The War of the Rohirrim animasyon filmi projesi dışında Moria’da geçecek olan bir oyun da yapım aşamasında. Return to Moria isimli oyun 4. Çağ’da geçecek ve Moria’yı eski ihtişamına kavuşturacağız. Bir inşaat ve hayatta kalma oyunu olan Return to Moria’nın 2024’te Epic Games’te çıkması bekleniyor. Bunun yanı sıra The Lord of the Rings: Gollum oyunu da yakında piyasaya sürülecek. İlk yayın tarihi olarak 1 Eylül 2022 tarihini, yani Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden bir gün öncesini seçmişlerdi ancak hem dizinin gölgesinde kalmaması hem de ilk oynanış videosuna gelen yorumlar dolayısıyla yapımın piyasaya çıkışının ertelendiği duyuruldu. Oyunlara erişim açılır açılmaz Orta Dünya Twitch kanalında sizlerle birlikte oynayacağız!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

The Lord of the Rings: Rings of Power yani Güç Yüzükleri dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube kanalımıza da bekleriz.

Kaynak: Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit için yeni film ve oyunlar gelebilir!

Mutlaka Okuyun!

Adar'ın yeni aktörü Sam Hazeldine

Adar’ın Yeni Aktörü Sam Hazeldine Röportajı (Güç Yüzükleri)

“Entertainment Weekly ‘ye konuşan Adar’ın yeni aktörü Sam Hazeldine, ’Karanlık bir karakter ama kendini kötü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir