Blizzard Entertainment’tan Hilecilere Rekor Dava

World of Warcraft, Diablo, Overwatch, Starcraft ve Heroes of the Storm gibi oyunların yapımcısı Blizzard Entertainment hile hizmeti sunan ve satan firmalara zararlarını karşılamak adına 8.7 milyon dolarlık dava açtı.

Blizzard davayı, bot kullanımı sağlayan hile yazılımlarını satan Bossland firmasına karşı geçtiğimiz Temmuz ayında başlattı. Hile yazılımı oyuncuların gold farm’lamasına, xp almasına ve diğer oyunculara karşı avantaj sağlamasına yaradığı gibi, Blizzard’a göre oyunun bütünlüğünü bozuyor. TorrentFreak‘in bildirdiğine göre, Blizzard Bossland firmasından kendi oyunlarındaki tüm çalışmalarını durdurmasını istedi ve sürekli tekrar eden telif hakkı ihlâlleri sebebiyle zararını karşılaması için 8.5 milyon dolarlık (avukat ve diğer masraflarla beraber 8.7 milyon dolarlık) dava açtı.

Blizzard’ın değerlendirmelerine göre Bossland ürünlerinin her bir satışında 200 dolar zarar ediyor. 200 doları 42.818 ile, yani Bossland’in Blizzard ürünleri satış sayısıyla çarpınca 8.5 milyon dolarlık bir rakama ulaşılıyor.

Bossland’in şu an satışa sunduğu Blizzard ürünleri şöyle: Hearthbuddy (Hearthstone bot), Demonbuddy (Diablo 3 bot) ve Honorbuddy (World of Warcraft bot).

World of Warcraft için satılan Honorbuddy Bot’u

Overwatch ve Heroes of the Storm için Watchover Tyrant ve Stormbuddy diye 2 ürünü daha bulunuyor, ancak bunlar şu an satışta değil.

Bossland ek olarak Pokémon Go, Final Fantasy 14: A Realm Reborn, Path of Exile, Star Wars: The Old Republic ve Neverwinter gibi oyunlar için de bot hizmeti sunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3tJahCHjVhI

Yorumlarınızı bekliyoruz. Hilecilerin kökünü kurutmalı mı? Yoksa bu kadarı da biraz abartı mı?

Mutlaka Okuyun!

Sevgilinizle Oynayabileceğiniz 30 Oyun!

Dikkat bu başlık size sevgili bulma tüyoları vermemektedir.  İnsanlar birçok şeyi birbiriyle paylaşırlar, bunların en …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir