Sevgilinizle Oynayabileceğiniz 30 Oyun!

Dikkat bu başlık size sevgili bulma tüyoları vermemektedir. 

love-games

İnsanlar birçok şeyi birbiriyle paylaşırlar, bunların en değerlilerinden birisi zamandır!

Size hayatınızda kalbinizi açtığınız insanla güzel zaman harcayabileceğiniz tam tamına 30 oyun önerimiz var! Unutmayın, bu listedeki sayının bir önemi yok, yani rakamlar statüyü belirlemiyor.

İşte sevgilinizle oynayabileceğiniz 30 oyun önerimiz!

1-Five Nights at Freddy’s

Five Night's at Freddy's

Platformlar: PC, Mobil

Sevgililerin en fazla yaptığı şeylerden biri sinemaya gitmektir. Genelde romantik filmleri yada korku filmlerini tercih eden çiftler keyifli dakikalar geçirir. Bu önerimiz korku filmlerini seçen çiftlere geliyor! Five Nights at Freddy’s sevgiliniz yanındayken oldukça korkutucu dakikalar vaat eden, “jumpscare” odaklı bir korku oyunu. Yani bir anda önünüze korkutucu şeyler çıkıyor.

Oyunu bilmeyen yoktur ama biz yine de biraz bahsedelim. Freddy Fazzbear’ın Pizzaları adlı bir mekanda gece bekçisisiniz. Freddy’nin diğer pizzacılardan ayrılan özelliği, sabahları neşeli sevimli çocukları eğlendirmek için koyulan robotların geceleri sapıtıp korkutucu bir şekilde etrafta gezdikleri bir yer olması. Sizde odanızda sınırlı elektriğiniz ile hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

Kontroller çok basit olduğu için oyunlara aşina olmayan sevgilinizi ekranın başına koyabilir, yada sürükleyici olduğu için yanınızda oturtup birlikte korkabilirsiniz! İyi korkmalar!

2-Portal 2

Portal 2

Platform: PC, Xbox 360, Playstation 3

“Ben kadının/erkeğin zekisini ararım!” diyorsanız sizi buraya alıyoruz! Bir oyun üzerinden ne kadar IQ testi yapmak doğrudur bilemeyiz fakat bu oyununda basit olmadığını söylemek zorundayız.

Bazen kanser eden ama birlikte çalışıp, beyin fırtınasıyla bölümleri geçtikten sonra bölüm sonu birbirinize duyduğunuz sevgi yüzünden tavsiye ediyoruz. Biraz sabredin, akıl yürütün. Birbirinize daha fazla bağlanacaksınız!

Portal 2’yi anlatmak oldukça zor. Elinizde “Portal Gun” isminde bir silah var ve bu silah ateş ettiğiniz yere bir portal açıyor. En fazla iki tane açabildiğiniz portalın birbiriyle bağlantılı olduğu ve bir geçit olduğunu söylememiz gerekiyor. Bir portalın içinden geçince, diğer portalın oraya çıkıyorsunuz. Haliyle sizi köle gibi kullanan sapık ruhlu GLaDOS  gibi bir karakter olunca bol bol bulmaca çözüyorsunuz!

“Yok kavga ederiz biz!” diyen çiftler için söyleyebileceğimiz şey şu; GLaDOS karakterine kızmaktan birbirinizle kavga edemeyeceksiniz!

3-Lego Oyunları

LEGO oyunları

Platform: Çoklu Platform

Lego oyunlarına aşina olmayanlar için “Peh bu ne be!” tepkisiyle sık sık karşılaşılan bir oyun serisi. Açıkçası adamlar yemeden içmeden her şeye Lego oyunu çıkardılar.

Çocuksu ruhunuza dokunan, iki kişiyle oldukça zevkli, kanser etmeyen, zevk veren hoş bir oyun serisi Lego. Dilerseniz LEGO: MARVEL Super Heroes’i alıp Spider-Man ve Mary Jane olabilir, isterseniz Lego Star Wars’ı alıp, Han Solo ve Prenses Leia olabilirsiniz. Seçenek çok!

Basit bulmacaları ile, komik anlatımıyla, tek bilgisayarda bile olsa ikili oynanılabilirliğiyle oldukça iyi bir tercih!

4-Minecraft

Minecraft

Platform: Çoklu Platform

Bazılarına göre artık modası geçen bir oyun, bazılarına göre ise hiç eskimeyecek bir yapım. Bir zamanlar Indie oyunlara ilham veren “Notch yaptı bizde yaparız!” dedirten efsane oyun. Minecraft’ı seveni olduğu gibi sevmeyeni de çok. Grafikleri herkese hitap etmeyebilir. Yinede sevgilinizle oynayabileceğiniz hoş bir yapım.

İsterseniz sınırsız kaynaklarla sevgilinizle hayalinizdeki dünyayı kurabilir, isterseniz de sevgilinizle eve çıkmadan önce Survival modunu oynayıp biraz ev halinden anlıyor mu görebilirsiniz! Evet biraz alakasız ama eve çıkmayı düşünen sevgililere önerim! İlk bir Minecraft’ta eve çıkın, biraz yoklayın, ondan sonra normal hayatta eve çıkarsınız.

5-Terraria

Terraria

Platform: PC

Zamanında “Maynkıraftın iki boyutlusu özentiii” diye çok ağır eleştirilere tutulan, ama Minecraft’ın iki boyutlu versiyonundan olmaktan çok daha ötesine giden oldukça kaliteli bir yapım.

Macera olarak Terraria, Minecraft’tan kat ve kat fazlasını bile veriyor. Eve çıkmak isteyenler için yine önerdiğim, eğlenceli bir yapımdır. Biliyorsunuz günümüzde eve dayanan zombiler çok. Sevgilinizin bu konuda ne yaptığını tartmanız lazım tabii ki.

6-Mitos.is/Agar.io

Agar.io

Platform: PC, Mobil

Bu biraz hırslı olan çiftler için kavga yaratabilecek bir öneri. Agar.io büyük patlama yaratan bir oyun. Oyunda bir topsunuz (yanlış anlamayın ve lütfen elinizdeki Lightsaberı indirin) ve kendinizden küçük topları yemeye çalıştığınız bir oyun.

Mitos.is ise onun bana kalırsa çok daha kaliteli bir versiyonu. Steam’den oynabildiğiniz, oda kurabildiğiniz, çok daha eğlenceli modları olan bir versiyon.

Eğlenmek için oynuyorsanız, tavsiyemizdir. Hırs yapmayın çok fazla yeter o bize.

7-Beyond Two Souls/Heavy Rain

Heavy Rain-Beyond Two Souls

Platform: Playstation 3, Playstation 4

Sevgililerin yaptığı aktivitelerden bahsetmiştik ya, ha oraya geri dönelim. Game of Thrones gibi dizilerin ülkemizde yayılmasıyla çiftler artık birlikte yabancı dizi izlemeye başladılar. Bir dizi tadında oyun istiyorsanız. Buyurun.

Heavy Rain ve Beyond: Two Souls, dizi/film havasını oldukça yakalayan hoş yapımlar. Hikayeye müdahale edebileşiniz, farklı sonları, çekici ve sürükleyici hikayeleriyle oldukça başarılılar! Tam patlamış mısırlık! Keyifli seyirler… Aman oynamalar. (Quantic Dream’in diğer oyunlarını da tavsiye ediyoruz!)

8-Telltale Games oyunları

Telltale

Platform: Çoklu Platform

Dizi demiştik ya. Aha “Biz dizi gibi oyunlar yapıyoruzzz” diye tutturan bir şirket var. Telltale Games! Uyarlama oyun yapan ve Lego gibi birçok çeşidi olan, bölüm bölüm şeklinde ilerleyen yapısıyla, hoş hikayeleriyle çekiciliğini sürdüren oyunlar yapıyorlar.

The Walking Dead’ten, Game of Thrones’a bir sürü farklı hikayeyi barındıran oyunlara yapmalarıyla bu listeye girmeyi hak ediyorlar. Heavy Rain ve Beyond’a göre daha kısıtlı oynayışı bazılarını rahatsız edebilir, ama firmanın odağı oynanıştan çok hikaye zaten.

9-Gang Beasts

Gang Beasts

Birbirinizi dövmek için şahane oyunlardan birisi! Bana kalırsa oyun biraz pahalı, ama oldukça eğlenceli. Birbirinizi dövüp, oradan buradan atıp kazanmaya çalıştığınız yada birbirinizle bir olup karşıdakileri dövdüğünüz hoş bir oyun.

Güzeldir, komiktir. Güldürür.

10-Little Big Planet serisi

Little Big Planet

İşte şeker mi şeker bir oyun! Önünüze gelen bulmacaları birlikte çözdüğünüz hoş ve sevilen bir yapım! Kesinlikle sevgiliyle denenmesi gereken bu şirin yapımın Playstation tarafının en sağlam oyun serilerinden birisi olduğunu söylemem gerekiyor, oyunun ne kadarda ciddi olduğu siz anlayın!

11-Mario Oyunları

Mario

Mario! Dünyanın en ünlü oyun karakteri! İtalyan bir tesisatçı. Mario birçok oyunu sevgiliyle oynanmaya müsait. Hatta tavsiyemiz, bir iki çift olarak oynayın. Daha da zevk alacaksınız hele ki Mario Party’de!

Daha sonraki listelerimizde de kesin bulunacak olan Mario oyunları, bu listeye girmeyi kesinlikle hak eden eğlenceli dakikalar vaat eden iyi yapımlar!

12-Borderlands Serisi

Borderlands

“Ben kadının/adamın ateş edenini severim!” diyorsanız buyurun! Komik üslupla anlatılan güzel hikayesi, zevkli savaş sistemiyle, sevgililer için tavsiye ettiklerimizin arasında yer alan iyi bir yapım.

Kimi zaman çölde, kimi zaman karda kışta, kimi zaman ise uzayda geçen bu güzel seriye daha sevgilinizle oynamadıysanız kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Şahsi olarak benimde en sevdiğim serilerdendir, saatlerimi yemiştir. Oynanıldı onaylandı. İyi seri.

13-Garry’s Mod

Garry's Mod

Farklı modlarıyla saatlerinizi geçirebileceğiniz, sevgilinizle birlikte gülebileceğiniz güzel bir oyun daha! Garry’s Mod anlatılmaz yaşanır. Gidin Steam’e kendinize ve sevgilinize alın bir tane, girin oyuna yaşayın!

Baktınız beğenmediniz, serverlara girin modları oynayın. Keyifli ve komik dakikalar yaşayacağınıza garanti verebiliriz!

14-Rocket League

Rocket League

2015 bombalarından! Futbol sevmeyeni bile kendine oynattıran, belki hırslılar içine biraz kalp kırdırtma ihtimali olan iyi bir oyun.

Uzaktan kumandalı bir arabasınız ve kocaman bir topla futbol yapıyorsunuz! Oldukça farklı ve eğlenceli bir yapım. Futbol sevmeyen bir sevgili bile rahatça sevip oynayabilir.

15-Magicka

Magicka

Platform: PC

Sevgilinizle oynayabileceğiniz hoş bir oyun daha. Büyücülük üzerine kurulu oyun size keyifli vakitler geçirecektir! Eğer sevgilinizi alıştığı tarzdan daha farklı oyunlar oynatmak istiyorsanız tavsiyemizdir!

16-Until Down

Until Dawn

İşte sevgilinizle izleyebileceğiniz… Aman oynayabileceğiniz bir oyun daha! Klişe genç korku filmlerinin oyun olmuş hali. Ama iyi olmuş. Çünkü oyun dünyasında bir grup gencin sırayla ölümüne şahit olmak ender bir olay.

Öyle yada böyle oldukça sağlam bir oyun, sevgilinizle birlikte katili bulmak istiyorsanız buyurun efendim. Until Down!

17-Nidhogg

Nidhogg

Platform: PC, Playstation 4, PS Vita

“Hanım kılıcımı getir!” İki kişilik en eğlenceli oyunlardan biri olan, hafif tuzlu fiyatıyla cep yaksa da, oldukça zevkli! Karşıdakini zevkle dövebileceğiniz, birbirinizi döverken gülebileceğiniz bir oyun.

18-Don’t Starve Together

dont-starve-together

Platform: Çoklu Platform

Aç kalmayın açıkta kalmayın. Akşam olunca birbirinizi kollayın. En beğenilen hayatta kalma oyunlarından bir tanesi! Artık iki kişiyle oynanılabiliyor! Açıkçası bu güzel oyunu yine eve çıkmak isteyen çiftlere öneriyoruz. Bir bakın tartın bakalım, kim hangi işi ne kadar yapıyor!

19-Kinect Oyunları/Move Oyunları/Guitar Hero

Kinect Move

Platform: Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One

Yerlerinde duramayan çiftlere önerdiğimiz, yorucu ama eğlenceli Kinect ve Move oyunlarını listemize eklemesek olmazdı! Konsolların en eğlenceli taraflarından biri olan Kinect ve Move sistemleri sizi oyunlarla bütünleşmenizi sağlıyor!

Guitar Hero’yu buraya koymak istedik çünkü oda hareket gerektiren bir güzel bir oyun. Tavsiyemizdir!

20-Transformice

Transformice

Platform: Çapraz Platform 

İlerde sitemizde daha detaylı bahsedeceğimiz Transformice oyunu, zor ve bağımlılık yaratan hoş bir oyun! Fareden korkmayan (ki buradaki fareleri tatlı bulacağınıza eminiz!) partnerleriniz için oldukça güzel ve beceri isteyen bir oyun! Kolay bir şey aramıyorsanız, bekleriz!

21-Worms serisi

Worms

Platform: Çoklu Platform

Yılların eskitemediği Worm serisinin her oyunu ayrı bir şahane. Mario gibi, farklı oyun tipleri var. Old but gold lafını kesinlikle hak eden bu tatlı solucanları kesinlikle oynayın.

22-Mortal Kombat/Street Fighter/Tekken

Dövüşşşş

Platform: Çoklu Platform

Yine hırslı çiftlere önermediğimiz ama eğlenceli dakikalar vaat eden dövüş oyunlarını listeye koyuyoruz! Mortal Kombat  bazı çiftlere biraz ağır gelebilir bizden söylemesi.

Sevgilinizle vaktinizi değerlendirip birbirinize şiddet uygulayabileceğiniz güzel oyunlardır

23-World of Warcraft/Lord of the Rings Online

World-of-Warcraft

Platform: PC

Sevginizi farklı dünyalarda yaşamak isterseniz diye koyduk! World of Warcraft sevgilinizle oynayabileceğiniz uzun vadeli güzel oyunlardan bir tanesi! Sadece tavsiyemiz ikinizde aynı taraf için savaşın (mümkünse Horde olsun bu taraf, Azerothlu bilim adamlarına göre Horde’u seçen çiftlerin ilişkileri daha bir şey oluyormuş. Neydi o kelime?  Vahşi!) ve birbirinizi kırmayın “Aşkım senin Item Level’in çok düşük ben senle Dungeon’a bile girmem” gibi tartışmalar yaşanmasın aranızda.

Özünde “The White Tree” bir Orta Dünya sitesi olduğu için Lord of the Rings Online’ı tavsiye etmemek ayıp olurdu. Orta Dünya hayranı bir sevgiliniz varsa başlatmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

24-Brothers: A Tale of Two Sons

Brothers

Platform: PC, Xbox 360, Playstation 3

Durun siz kardeşsiniz! Gerçekten iyi bir hikaye, iki tarafında aktif bir şekilde oyunu oynayabileceği maceralı bir oyun arıyorsanız doğru tercih!

Hikayeyi açıklayarak heyecanı kaçırmak istemiyoruz. Bunu kendiniz deneyimlemeniz gerekiyor. Brothers: A Tale of Two Sons, sevgilinizle oynayabileceğiz en güzel oyunlardan bir tanesi!

25-Trine ve The Child of Light

child_of_light

Platform: Çoklu Platform

Listenin bu kısmında iki oyunu birden koymak istedik, ikisi izlenmesi ve oynanması çok hoş olan oyunlar.

Bulmacalar, hoş dövüş sistemleri,  güzel hikayeler, renkli ve insanı mutlu edebilen grafikleriyle, masalsı anlatımlarıyla bu iki oyunu tavsiye ediyoruz.

26-Resident Evil/Silent Hill (ve P.T)

Resident Evil

Platform: Çoklu Platform

Yine ikili öneri yapıyoruz. Zamanında oyun dünyası “Silent Hill mi yoksa Resident Evil mi?” diye tartışıyordu. Günümüzde bile tartışmalar devam ededursun, biz size gelmiş geçmiş en iyi gerilim/korku serilerinin ikisini önerip bunu kendi başınıza sevgilinizle bulmanıza yardım edelim!

Korkutucu rüyalar, ağzını burnunu kırmak istediğimiz ama coolluğunu bir türlü bozamadığımız bosslar, sisli mekanlar, can veren bitkilerle dolu bu iki seriyi tavsiye ediyoruz!

27-Life is Strange

Life is Strange

Platform:PC, Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One

Başka bir film gibi oyun daha! Diğer film gibi izlemelik oyunlara kıyasla (kısacası sinematik oyunlar) daha fazla oynanış sağlayan bir oyun yapısı var.

Hikayesine yine değinmek istemiyoruz. Eğer hikayeli oyunları seviyorsanız, Life is Strange tam size ve sevgilinize göre, iyi seyirler… Yine yanlış yazdım. İyi oyunlar diyecektim evet. İyi oyunlar!

28-Keep Talking and Nobody Explodes

KTANE

Platform: PC, Playstation 4

“Sevgilim, kırmızı kablo mu mavi kablo mu?” diye sorabileceğiniz, bir bombayı etkisiz hale getirme oyunu!

Bir taraf bombayı çözmeye, diğer taraf ise bombanın nasıl çözüleceğini söylemeye çalışıyor!

Stres dolu anlar yaratabilecek oyun, gergin çiftlere pek önerimiz olmasa da oldukça eğlencelidir!

29-The Sims Serisi

Sims

Platform: PC, (Bazı oyunlar çoklu platform)

Bilgisayarın başına oturup birlikte evleneceğiniz zamanları (“Ne evliliği yahu!” dediğinizi duyar gibiyim) düşleyip uygulamanıza izin veren, kendi ailenizi ve evinizi kurabileceğiniz hoş bir seri.

Bunca yıl “Kız oyunu” tanımıyla sanki erkeklerin oynamasının suç olduğu, oynadığı anda FBI’ın gelip evini basıp onu götüreceğini sanan bir oyun olarak anıldı.

Bu tanımları bir kenara bırakalım. Sims zevkli, yanınızda biri daha varken çok daha zevkli! Sevgilinizle hayalinizi yaşamı oyunda kurabilirsiniz (gerçekte de kurmanızı umuyoruz elbette, yine de oyunda biraz daha hızlı olacaktır).

30-Mount Your Friends

Mount

Platform: PC, Xbox 360

Eğlenceli, komik bir oyun arıyorsanız. Buyurun, size eğlenceli dakikalar geçirebileceğiniz bir oyun.

Birbirinizin üstüne çıkıp en ileriye (yatay-dikey) ulaşmaya çalıştığınız rekabetçi güzel bir oyun.

Listemizin bu son oyununu seçerken biraz zorlandık. Zira aslında koyulabilecek çok fazla oyun var. Fakat bunların bir çoğu “casual”lardan uzaktı. Listemizi daha önce oyun oynamamış insanlar içinde hazırlamak istedik.

Kendi listeniz var mı? Haydi bizimle paylaşın!

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Blizzard Entertainment’tan Hilecilere Rekor Dava

World of Warcraft, Diablo, Overwatch, Starcraft ve Heroes of the Storm gibi oyunların yapımcısı Blizzard …

2 yorum

  1. Güzel, uğraşılmış ve iyi tercihler bulunduran bir yazı normalde böyle yerlere yorum bırakmam lakin hiç tebrik olmadığını görünce ben ediyim dedim ayrıca mmo sevenler için blade and soul da ben öneriyim

  2. Beyond Two Souls, Heavy Rain, Until Dawn ve Life is Strange tarzı oyunları oynaması da izlemesi de aşırı keyif verici fakat ülkemizde bu tür oyunlar pek bilinmiyor. Bilenlerde de aşırı bir önyargı var. Adam öldürmeyince çocuk oyunu veya kız oyunu oluyor sanki. Bu tür oyunlara yer vermen hoş olmuş. Ayrıca The Sims serisi ile ilgili yorumun da güzel. İlk oyunundan beri oynarım. Bir erkek olarak saatlerimi harcamaktan mutlu olduğum oyunlardan birisidir. Güzel bir yazı olmuş. Ellerine sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir