C-3PO’nun Kırmızı Kolu ve Maz Kanata’ya Ait Detaylar Açıklandı!

Bakın C-3PO’nun O Çok Merak Edilen Kırmızı Kolu ve Filmin En İlginç Karakterlerinden Maz Kanata’nın Çıkış Noktaları Nelermiş!

c3poredarm

Dilerseniz en merak ettiğimiz C-3PO’nun kolu ile başlayalım.

Anthony Daniels tarafından canlandırılan C-3PO, Star Wars: The Force Awakens’ta Han Solo ile karşılaştığında en duygusal anlardan birini yaşatmıştı bize. Ve şöyle demişti: “Sanırım kırmızı kolum yüzünden beni tanıyamadınız.” Bu replik haricinde, C-3PO’nun kırmızı kolundan hiç bahsedilmemişti.

Doğal olarak hayranlar bu yeni kolun ve nereden geldiğinin açıklaması için ölüp ölüp diriliyorlardı. Film için hazırlanan ‘rehber kitap’ın online olarak yayınlanması üzerine, C-3PO’ya adanmış bir sayfa sonunda bu sorunun cevabını verdi!

Sayfada şöyle diyor:

“C-3PO, konu yeni eklenen koluna gelince, alışılmadık bir biçimde sessiz kalır. Bu yalnızca ölen başka bir droid’in vücudundan bir hatıra.”

Yani demek ki, ‘muhtemelen’ C-3PO’nun da tanıdığı, hatta arkadaş olduğu başka bir droid, tabiri caizse ‘ölüyor’ ve ondan kalan bir hatıra olarak kolu C-3PO’ya takılıyor.

Kitaptan yayınlanan ilgili sayfayı aşağıda görebilirsiniz:

C-3PO

Gelelim diğer bir merakla açıklanması beklenen konumuza: Maz Kanata!

Star Wars: The Force Awakens yönetmeni J.J. Abrams, memleketinin yerel bir gazetesine verdiği bir röportajda, filmin en önemli kadın karakterlerinden biri olan Maz Kanata’yı tasarlarken nereden ilham aldığını açıkladı. Meğerse, Maz Kanata, Abrams’ın lise yıllarındaki bir öğretmeni Rose Gilbert‘ten esinlenilmiş!

“Evet, Maz karakteri orjinal olarak harika Rose Gilbert’ten esinlenerek yapıldı.” diyor Abrams. “Fantastik bir hikaye yönetiyor olmamıza rağmen, içine biraz da gerçeklik katmak istedik. Daha önceki toplantılarımızdan birinde Rose’dan ‘zamandan bağımsız’ biri olarak bahsetmiştim. Hayatımda tanıdığım en bilge figürlerden biridir.”

Öğrencilerinin “Anne G.” olarak çağırdıkları Rose Gilbert, 1061’de açılan Palisades Charter Lisesinde ‘ödül almış’ bir İngilizce öğretmeni. 2013 yılında, 94 yaşında emekli olmuş. Öğrencilerinin kalbinde her zaman edebiyat sevgisi ve sonu gelmez bir eğitim aşkıyla yer etmiş.

Binlerce yaşındaki Star Wars karakterinde, Gilbert’in genç canlılığını görebilirsiniz. Tabi çoğunuz resimden Maz’ın kocaman gözlerindeki ve muzipçe gülüşündeki benzerliği farketmişsinizdir.

“Karakterin son çizimini yapmadan önce çok farklı dış görünüşler ve stiller üzerinde çalıştık ve Rose her zaman Maz’ın görünüşünün merkezinde oldu.” diyor yönetmen.

Ayrıca Abrams, The Force Awakens ekibinde Gilbert’in öğretmenliğini yaptığı tek kişi de değil. Filmin üretim tasarlama sorumlusu Rick Carter da Gilbert’in bir öğrencisi.

“Rick ve ben Rose ile iletişime geçmeyi ve ona neler yaptığımızı göstermeyi çok istiyorduk ancak üzgünüz ki, biz bu hazırlıkları yaparken kendisi vefat etmiş.” diyor Abrams.

Anne G. 16 Aralık 2013’te, 95 yaşında hayata gözlerini yummuş.

Biliyoruz ki, Star Wars evreni var oldukça, Rose Gilbert de var olacaktır.

İşte filmden en çok merak edilen iki karakterin, daha doğrusu bir uzvun ve bir karakterin açıklamaları böyleydi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? İkisi de çok duygusal değil mi? Peki kırmızı kol açıklaması beklediğiniz gibi çıktı mı?

Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com #1 comicbook.com #2

Mutlaka Okuyun!

Disney+’tan Star Wars Rogue One ve Loki Dizisi!

Netflix, Amazon PrimeVideo, Hulu gibi internete bağlı cihazlar üzerinden film, dizi ve belgesel seyredebildiğimiz dijital …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir