[Spoiler Uyarısı] Captain America: Civil War’da Vision’ın Rolü

Russo Kardeşler, Captain America: Civil War’da Vision’ın Rolünün Ne Yönde Olacağına Dair Açıklama Yaptı

vision

Mark Millar’ın Civil War adlı mini çizgi roman serisinde, Marvel karakterleri Superhero Registration Act’ı (Süperkahraman Kayıt Anlaşması) ya desteklerler ya da karşı çıkarlar. Captain America: Civil War’da ise, kahramanlar bu kez Sokovia Anlaşmasına karşı taraflara ayrılacaklar. Bu anlaşma ise artık süperkahramanların devlete karşı sorumlu olacağına ve hareketlerinin kısıtlanacağına dair maddeler içeriyor.

Çizgi romanlarda, Vision, bu anlaşmaya karşı çıkarak Captain America’nın yanında yer alır ve onun Iron Man ve takımıyla olan savaşında önemli bir rol oynar. Ancak filmde, Vision Iron Man’in yanında yer alacak. Neden mi? Henüz biz de bilmiyoruz. Belki de JARVIS’in yapay zekasının Tony Stark’a karşı olan bağlılığıyla ilgilidir. Ya da belki de gerçekten süper kahramanların hükümet gözetiminde olması gerektiğine inanıyordur.

Sina Entertainment, Captain America: Civil War yönetmenleri Anthony ve Joe Russo ile bir konuşma gerçekleştirdi ve mor renkli kahramanımızın filmdeki rolü hakkında sorular sordu. Cevap ise oldukça çetrefilliydi:

“Vision büyüleyici bir karakter ve Civil War’da kritik bir rolü var.” dedi Joe Russo. “Çizgi roman hayranları Vision’ın ne yapacağını tahmin edebilirler.”

Evet. Buradan sonrası SPOILER içerir!

Joe’nun referans gösterdiği olay; son savaşta Vision’ın Tony Stark’ın Iron Man zırhının içinden geçip onu etkisiz hale getirmesidir. Bu da Captain America’ya Tony’i vücudundaki tüm canlı hücreler dışarı çıkıncaya kadar yumruklama imkanı verir, ki bunu yapar. Görünüşe göre buna benzer bir olayı filmde göreceğiz!

Yani buradan yola çıkarak, Vision’ın Iron Man’in takımında bulunmasının aslında bir şaşırtma yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Ya da Vision’ın sonradan taraf değiştirdiğini söylemek de mümkün.

Teoriler çoğaltılabilir. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

Fantastik Dünyalara Hakettikleri Değeri Veren Ödül Töreni Gerçekleşti

Star Wars, Harry Potter, Doctor Strange… Hepsi Burada! Oscar, Bafta, Golden Globe… Sinema dünyasının en …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir