Samuel L. Jackson’un Infinity War Endgame hakkındaki açıklaması ve Nick Fury teorisi!

*Avengers Infinitiy War filmini izlemeyenler için spoiler uyarısı.*

Nick Fury

Konu Avengers 4 Endgame veya Infinity War olduğu zaman konuşmamız gereken karakter sayısı oldukça fazla. Kim toz zerrelerine dönüşüp kaybolmuştu ya da kim sağ kalmıştı? Hatırlamakta zorlanıyoruz. Kimin Avengers Endgame devam filminde yer alacağı ise ayrı konu. Nick Fury karakterini canlandıran Samuel L. Jackson‘un açıklamarı doğruysa ekibi toplayan karakter filmde yer almayacak.

“Hayır (ben yokum.) Hem neden olayım? Benim herhangi bir süper gücüm yok, savaşamam. “

Jonathon Ross Show isimli programda söylediği bu sözleri espiri olarak görenler de var. Ancak yukarıda da söylediğim şekilde eğer bu sözler doğruysa ve Samuel L. Jackson başka bir şey kastetmediyse Nick Fury karakteri Endgame‘de olmayacak.

Nick Fury

Infınıty War Final Sahnesi ve Nick Fury Teorisi

Infinity War filminde Nick Fury ve Agent Maria Hill karakterlerini, Thanos‘un planının dünya üzerindeki etkisine şahitlik ederken görmüştük. Sonrasında Nick Fury çağrı cihazıyla Captain Marvel‘a haber gönderip kendisi de evrenin yarısıyla beraber yokluğa savrulmuştu.

Marvel hayranları ve dikkatli seyircilerin bu konuda oyunculuk üzerinden bazı teorileri var. Bir Reddit kullanıcısının (Jlefrench1990) ortaya attığı ve pek çok destek gören teori Nick Fury‘nin neler olacağını bildiğini savunuyor.

“Fury ne olacağını biliyordu ve Captain Marvel’e tam o anda çağrıda bulundu.”

“Filmin finalinde Agent Maria Hill ve Nick Fury karakterlerini araç içerisinde görüyoruz. Bir kaza oluyor ve Hill kaza yapan araca gidip baktığında kimseyi görmüyor. Nick’i gördüğümüzde arkasında bir helikopter binaya çarpıyor. Ardından Maria Hill’in “Nick” diye seslendiğini duyuyoruz ve Maria Hill yokluğa doğru kayboluyor.

İşte her şey burada başlıyor.

Nick Fury‘nin yüzüne dikkat edin. Tepkileri olması gerektiği gibi değil. Çevrede bir tehdit aramıyor. Yardımcısının kaybolduğunu görüyor ve mimiksiz bir şekilde kalabiliyor. En temel insani reflekslerden birini, elini uzatmayı bile denemiyor. Şaşırmış görünmüyor. Nick bir saniye düşünüyor ve aniden araçtaki çağrı cihazına yöneliyor. İnsanları sağa sola itiyor, yok olmaya başlayanları bile. Ya bu bulaşıcı bir durumsa? Ya da bir silahsa, neden araca yaslanmıyor siper almıyor?

Yok olan ya da yok olan birini gören bütün insanların kafası karışmış ve korkmuş durumdalar. Maria Hill, Spiderman, Bucky ve Groot. Ama Fury sadece çağrı cihazına yöneliyor. 30 yıl önce ona birisinin verdiği cağrı cihazının çantasının en üst kısmında hemen ulaşabileceği bir yerde olması tuhaf değil mi?

Son büyük parça ise kendisi yok olmaya başladığında yaptıkları. Halen şokta değil ve basitçe “M****” diyor. Başka hiçbir karakter bu şekilde tepki vermiyor. Korkmuş, rahatsız olmuş ya da kafası karışmış durumda değil. Thanos’un “şıklama” eyleminin gerçekleşeceğini biliyordu. Eylemin yakında gerçekleşeceğini bildiği için çağrı cihazını yanında götürdü. Kendisinin de yok olacağını bildiğini sanmıyorum o yüzden bu tepkiyi vermiş olabilir.

Benim teorime göre Captain Marvel filminde Nick “şıklama” hakkında bir şeyler öğrenecek. Captain Marvel çağrı cihazını ona bu yüzden verecek. Ya da zaman içinde başka bir yerde öğrenecek. Bu, büyük tehditlere karşı endişesini açıklıyor. Avengers’da Thor’u suçluyor, buna karşın Thor gibilerin karşısında durması için Avengers’ı kurması sonra da Thor’un bu ekibin bir parçası olmasını sağlaması mantık çerçevesine oturmuyor. Thanos’un planını en baştan biliyor olması çok daha mantıklı. Belki tam harfi harfine değil fakat şimdiye kadar filmlerden gösterilenlerden daha çok biliyor. Captain Marvel zaman yolculuğu yapabildiģine göre belki de o söylemiştir kim bilir?

Thanos’un planını en baştan biliyor olması çok daha mantıklı.”

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Mutlaka Okuyun!

Sherlock Holmes 3 filminin vizyon tarihi değişti!

Sir Arthur Conan Doyle‘un 1854 yılında yarattığı Sherlock Holmes serisi onlarca yapıta kaynak oldu. Beyaz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir