Deadpool Çin’de Yasaklandı!

Şimdi Ne Yapacaksın Chimichanga?!

deadpool-trailer-2-8-163903

Dünyanın en büyük ikinci film piyasasına sahip olan Çin Basın, Yayım, Radyo, Film ve Televizyon İdaresi Kurumu, ‘sansürlenmemiş şiddet’ ilkesine dayanarak ülkede Deadpool gösterimini yasakladı.

THR’nin raporuna göre 20th Century Fox ve Marvel Stüdyoları kaynaklarından yardımcı yapımcılar, Deadpool’u Çin piyasasında gösteremeyeceklerini çünkü Çin’in filmi yalnızca keserek gösterime sokacağını, bunun da hikayede büyük boşluklar yaratacağını söyledi.

Daha önce Amerikalı bir Youtube kullanıcısı da, filmin küçük yaştaki Marvel hayranlarının da izleyebilmesi için 13 yaş ve altı izleyici kitlesine göre belli kesimlerin yapılmasını istemişti ve bunun için bir kampanya bile başlatmıştı. Görünüşe göre bu istek de söz konusu değil zira Fox, dev sinema piyasası Çin için bile kesime izin vermemişken bu konuda izin vereceğini hiç sanmıyoruz.

Şiddet yanlısı ve sivri akıllı kahramana dayanan Deadpool filmi zaten yıllardır gelişim sıkıntısında takılı kalmıştı ve bu problemin bir parçası da Fox’un en başta filmi 13 yaş sınırından kurtarma çabasında olurken filmin arkasındaki yaratıcı ekibin +18 sınırında ısrar etmesiydi.

Şimdi ne olacağı ise merak konusu. Çünkü 2015’in başlarından yönetmen Matthew Vaughn’un şiddet ve kan dolu filmi Kingsman: The Secret Service, Çin’de gösterim iznini almayı başarmış ve ilk üç gününde 24.25 milyon dolarlık da hasılat yapmıştı.

Şimdi Deadpool gibi çok beklenen bir filmin Çin gibi dev bir piyasada gösterime girmemesi demek, kocaman bir para kaybı demek. Sizce hem Çin piyasası hem Fox şirketi böyle bir kaybı göze alabilir mi?

Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: comicbook.com

Mutlaka Okuyun!

Samuel L. Jackson’un Infinity War Endgame hakkındaki açıklaması ve Nick Fury teorisi!

*Avengers Infinitiy War filmini izlemeyenler için spoiler uyarısı.* Konu Avengers 4 Endgame veya Infinity War …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir