Captain Marvel filminde Türk besteci Pınar Toprak!

Pınar Toprak

Captain Marvel filminde Türk besteci Pınar Toprak!

Türkiye‘de doğan ve 17 yaşında Amerika‘ya giden Pınar Toprak, Marvel Sinematik Evreni yapımlarında yer alan ilk kadın besteci oldu. Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda “Benim için Marvel Sinematik Evreni‘nde yer almak inanılmaz bir onur. ” diyor ve ekliyor “Onlarca düşünce beynime saldırıyor. Bunlardan birisi de minnettarlık.”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona giren filmde besteleriyle yer alan ve sinema tarihinde önemli bir yer edinen Pınar Toprak‘ı kutluyoruz. Başarılarının devamını dileriz hiç tanımadığımız en yakın arkadaşımız!

İstanbul doğumlu Pınar Toprak, Fortnite oyununda besteleriyle yer almıştı. DC yapımı Justice League filminde de ekip üyesi olarak görev almıştı. Captain Marvel filmiyle Marvel Sinematik Evreni’nde yer alan ilk kadın besteci oldu.

Pınar Toprak

Anna Boden ve Ryan Fleck‘in yönettiği Captain Marvel filmi Türkiye’de 8 Mart tarihinde vizyona girdi. Jude Law, Ben Mendelsohn, Lee Pace ve Samuel L. Jackson gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı film Avengers: Endgame hakkında da ipuçları taşıyor.

Bizi twitter ve instagram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Mutlaka Okuyun!

Samuel L. Jackson’un Infinity War Endgame hakkındaki açıklaması ve Nick Fury teorisi!

*Avengers Infinitiy War filmini izlemeyenler için spoiler uyarısı.* Konu Avengers 4 Endgame veya Infinity War …

Bir yorum

  1. Film ile ilgili en beğendim noktalardan biri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir