Kralkatili Güncesi Ekranlara Geliyor!

Kralkatili Güncesi

Patrick Rothfuss’un ünlü eseri Kralkatili Güncesi kitap serisinin hakları nihayet Lionsgate isimli yapımcı şirket tarafından alındı.

Destansı kitap serisinin film, dizi ve video oyunları haklarını alan Lionsgate, eş zamanlı olarak tüm sektörlerde geliştirme sürecine başlayacak.

Bilindiği gibi San Diego Comic-Con etkinliği sırasında Kralkatili Güncesi’nin film haklarını alabilmek için Warner Bros., MGM ve Lionsgate başta olmak üzere pek çok yapımcı, Kralkatili Güncesi kitap serisinin film haklarını alabilmek için mücadeleye girişmişti.

Daha önce film haklarını elinde bulunduran 20. Century Fox, projeyi geliştirme aşamasında bırakmış ve anlaşmanın hakları yeniden yazar Rothfuss’a geri dönmüştü.

Ekranlara uyarlanacak olan kitap serisinin yapımcılığını ise Robert Lawrence ve Mark Wahlberg üstlenecek. Wahlberg daha önce Rock Star ve The Last Castle’ın yapımcılığını yapmıştı.

Anlaşmanın ardından açıklama yapan Rothfuss ise:

“Dürüst olmak gerekirse, hiçbir zaman düz bir film anlaşması ile ilgilenmedim. Ama Lionsgate farklı bir şeyler üzerinde çalışmak konusunda hevesliydi. Aynı anda filmler, bilgisayar oyunları ve bir dizi yapmamızı sağlayacak birden fazla platform fikirleri var. Bu bize dünyayı ve karakterleri daha detaylıca anlatma fırsatı sunacak. Dahası, Lionsgate tüm süreç boyunca gösterdikleri inanılmaz saygı ile bana güven verdi.” dedi.

Tüm dünyada 10 milyonun üzerinde kopya satan Kral Katili Güncesi, yeryüzünde yürümüş en azılı büyücü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kvothe’nin hayatını ve maceralarını konu alıyor.

En çok satanlar listesinde bulunan modern epik fantezi serisi, Buz ve Ateşin Şarkısı ile beraber günümüzün en iyi kitap serileri arasında gösteriliyor.

Siz konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Serinin kitaplarını okudunuz mu? Sizce nasıl bir film çıkar ortaya? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Hollywood Reporter

Mutlaka Okuyun!

Yüzüklerin Efendisi Temalı Mobil Oyun: The Lord of the Rings: Rise to War

Warner Bros. Yüzüklerin Efendisi mobil oyunu geleceğini duyurdu. Firma, 15 Haziran’da yaptığı açıklamada Marvel Super …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir