Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi 4K ve Ultra HD

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi 4K  ve Ultra HD olarak yeniden yayınlayacak. Sean Astin konuyla ilgili yaptığı açıklama videosunda düzenlenmiş filmlerin 1 Aralık tarihinde satışa sunulacağını söylüyor. Hem sinema hem de extended versiyon olarak yayınlanacak filmlerin Türkiye’de satışa çıkacağı tarih ve fiyat ise henüz bilinmiyor.

“Merhaba, ben Sean Astin. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Samwise Gamgee rolünü oynama ayrıcalığına sahip olmuştum. Bugün, Warner Bros.’un Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi için 4K Ultra HD versiyonunu 1 Aralık’ta yayınlayacağını duyurmaktan mutluluk duyuyorum. 4K ve UHD kalitenin inanılmaz bir seyir deneyimi sunacağını düşünüyorum. Yeniden düzenlemeyi Peter Jackson bizzat yönetti. Ve şunu söyleyebilirim onunla çalışmak ömür boyu sürecek bir macera ve orada geliştirdiğimiz bütün dostluklar da sonsuza kadar sürecek.”

Yüzüklerin Efendisi’nin ilk filminin 2001 yılında yayınlandığını unutmadan 4K ve Ultra HD düzenleme üzerine biraz düşünelim. Yüzüklerin Efendisi üçlemesi çekilirken hem klasik film hilelerinden hem de dönemin son teknoloji CGI ve motion capture detaylarından faydalanılmıştı. Onu güzel yapan da bu hibrit yönüydü. Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi 4K ve Ultra HD remaster, yani yeniden düzenleme tamamiyle görselliği kapsayacağından filmlerin özünde bir değişiklik olmayacak. Filmler yalnızca 2020’nin görselliğine taşınacak. Aradan geçen bunca zaman içerisinde gelişen teknolojiyi göz önüne alırsak bu gerçekten de gerekliydi.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi 4K

Hobbit için hayranlar tarafından bir düzenleme zaten yapılmıştı. Hem aşırı göze batan CGI detaylar hem de Tolkien’in Hobbit’i ile uyumsuzluk taşıyan noktalarda düzenlemeler yapılmıştı. Bu konuyla alakalı başlığı buradan inceleyebilir, Tolkien düzenlemesini izleyebilirsiniz.

Warner Bros. ayrıca, 2021 Yılında, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin 20. yılı için bir sürpiz daha duyurdu. 2021 yazında, altı filmde hem sinema hem de extended versiyonlarıyla ve BONUS içerikleriyle Blu-ray olarak da yayınlanacak.

Amazon’dan edinmek için: https://www.amazon.com/Lord-Rings-Picture-Extended-Theatrical/dp/B08KQBYM1Y

Fan yapımı Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi 4K Kapak Tasarımları

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi 4K

Eğer Orta Dünya hayranıysanız, bizi TwitterInstagram ve Facebook üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yüzüklerin Efendisi dizisiyle ilgili son haberleri takip etmek için portalımıza, Orta Dünya ile ilgili tartışmalara katılmak için de forumumuza mutlaka bir göz atın.

YouTube ve Twitch kanallarımıza da bekleriz.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit üçlemesi 4K düzenlemeleri hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Mutlaka Okuyun!

yüzüklerin efendisi filmleri yeniden sinemalarda

Yüzüklerin Efendisi Filmleri Yeniden Sinemalarda! (Hem de ilk kez IMAX’e geliyor!)

Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden sinemalarda! Hem de ilk kez IMAX’e geliyor! Yüzüklerin Efendisi filmleri yeniden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir