Mermilerden Kaçtı Reboot’tan Kaçamadı: Matrix Serisi Yeniden Çekiliyor!

Mermilerden bile kaçtı reboot’tan kaçamadı: Warner Bros. Matrix serisini yeniden başlatıyor!

2003 yılında The Matrix Revolutions sinemalarda yayınlandığından beri az sayıda hayran yeni bir film için istekli olsa da, stüdyo 1999 yılı yapımı bilim kurgu filminin yeniden yapılmasının ilk aşamalarında olduğunu duyurdu. The Hollywood Reporter‘a göre, Zak Penn senaryoyu yazacak, Michael B. Jordan ise başrolde oynayacak.

Orijinal üçlemenin yazarları ve yönetmenleri Wachowski Kardeşler‘in projede yer almayacağı açıklandı. Keanu Reeves ise basına yaptığı açıklamada Wachowski’ler olmadan Matrix’e geri dönmeyeceğini açıkladı, yani onu da saymayabiliriz şimdiden.

Yapımcı Joel Silver‘ın dönüp dönmeyeceği de net değil. Haberi duyuran The Hollywood Reporter, Warner Bros’un Silver ile tekrar işe girme konusunda temkinli olduğunu, zira yapımcının Wachowski’lerle arasının bozuk olduğunu ve yeni film için Wachowski’lerden de destek almak istediklerini belirtiyor.

Geriye dönük baktığımızda Warner Bros.’un Matrix’le alakalı bir şeyler yapması an meselesiydi. Orijinal üçleme bilim kurgu ve aksiyon türlerinde hem felsefik, hem görsel, hem de izleyiciye hikayeyi aktarma olarak ele aldığımızda son derece özgün ve ikonikti.

Biz mavi hapı alalım bu seferlik.

Olaya tamamen duygusal bakacak olursak, The Matrix ve devam filmleri dünya çapında 1.6 milyar dolar hasılat yaptı. The Matrix’i devam ettirmemek, bu açıdan bakınca da stüdyo için oldukça güç.

Warner Bros’un The Matrix ile ilgili planlarını ise hep beraber zaman içerisinde göreceğiz. Orijinal Matrix Üçlemesi yapımcılarının o zamana kadar eşi benzeri görülmemiş yaratıcılığını yansıtıyordu, bu açıdan onlarsız bir reboot düşünmek açıkçası oldukça güç.

Warner Bros’un aynı filmi tekrar çekmek yerine, Disney‘in Star Wars‘ta yaptığı gibi ana hikayeden uzaklaşarak Rogue One ve gelecek olan genç Han Solo filmleri gibi spinoff‘lar yapmaya niyetli olduğu biliniyor.

Senaryoyu yazacak Zak Penn’in geçmiş tecrübelerine baktığımızda ise X2, X-Men: The Last Stand, The Avengers, The Incredible Hulk, Ready Player One gibi filmleri görüyoruz.

Bu reboot ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Gerekli miydi? İyi oldu mu? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Mutlaka Okuyun!

Christopher Nolan’ın yeni filmi North by Northwest ve Inception karışımı olacak!

Christopher Nolan Son olarak İkinci Dünya Savaşı‘nın en kritik olaylarından birini ele alan Dunkirk filmi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir